Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 1951

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w Przedszkolu nr 6

20 listopada to był wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie · fot. pp6


W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników - tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W wielu krajach w tym dniu dzieci będą podejmować wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos o prawach dziecka był słyszany przez dorosłych, polityków i media.

W Przedszkolu nr 6 im. Misia Puchatka w Pszczynie również przyłączono się do obchodów tego dnia. Wszystkie przedszkolaki wspólnie świętowały ten dzień. Wszyscy tego dnia ubrani byli w kolorze niebieskim. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych 20 listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Każda grupa przygotowała piosenki, wiersze, w której przesłaniem były prawa dziecka. Spotkanie zakończono znaną wszystkim piosenką Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są".

Przedszkole Publiczne nr 6

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.