pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 listopada 2019
  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 10417

Konkurs na imię dla małego żubra z Pszczyny. Macie swoje propozycje?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Za nami:

Do poniedziałku, 16 grudnia można zgłaszać propozycje imienia dla małego żubra, który urodził się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów 18 października. Jego mamą jest PLATANKA, a tatą - PLISAR.

Mały żubr w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie - 22.11.2019 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imię dla malucha. Musi ono spełniać dwa warunki: być rodzaju męskiego i rozpoczynać się od liter PL - zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli PLANTA i PLEBEJER. Na autora zwycięskiej propozycji czeka atrakcyjna nagroda!

Co ważne, każdy może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi do kontaktu. Dotyczy to również szkół i przedszkoli. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów.

Przed ogłoszeniem werdyktu, jury będzie musiało jeszcze sprawdzić w "Księdze Rodowodowej Żubrów", czy imię nie jest już "zajęte" - bo i tak się zdarza.

Propozycje można przesyłać do poniedziałku, 16 grudnia drogą listowną lub mailową na adres: Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna: zagroda@pszczyna.info.pl.

O wynikach konkursu poinformujemy w poniedziałek, 23 grudnia.

new / pless.pl, źródło: ARiP ZP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj