Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 8 listopada 2019
  • wyświetleń: 2052

Flying Words w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie

"Flying Words" w ramach programu Erasmus+ to kolejny unijny projekt Szkoły Podstawowej im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Partnerami projektu są Węgry, Bułgaria i dwie hiszpańskie szkoły z Palencii i Cantabrii.

Flying Words w SP1 w Pszczynie · fot. SP1 PSZCZYNA


Celem projektu jest stworzenie cyfrowej książki w każdym kraju partnerskim, która ma ten sam początek, ale różny ciąg dalszy- ma przekazać uniwersalne wartości i promować międzykulturowość oraz rozwój kompetencji cyfrowych , artystycznych i językowych.

W projekcie polskiej szkoły udział biorą 3 klasy- dwie ósme i jedna trzecia, które realizują zadania przekazywane przez ich przeszkolonych wychowawców w ramach metody "Microtales"- tworzenie historii na podstawie słów kluczy i dodatkowych elementów wspólnych dla każdego kraju.

Wizyta dziewięciu nauczycieli z krajów partnerskich w Pszczynie trwała 6 dni. Podczas niej wychowawcy klas realizujących projekt zostali przeszkoleni do kolejnego etapu tworzenia historii i końcowej opowieści. Nauczyciele szkoły przygotowali również szkolenie: ICT w SP1. Świetną znajomością jednego z programów mogli wykazać się uczniowie klasy ósmej, którzy przygotowali zadania w języku angielskim dla gości.
Dla obcokrajowców była to również okazja do poznania Pszczyny i jej okolic.

Projekt "Flying Words" jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.