Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 7 listopada 2019
  • wyświetleń: 1521

[ZDJĘCIA] Kolejny staż w Samochodówce za nami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

19 października wczesnym popołudniem grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wróciła z trzytygodniowego stażu. Stażu, który w sposób znaczący podniósł ich kompetencje zawodowe, społeczne i językowe.

Kolejny staż w Samochodówce za nami · fot. PZS nr 1


Nasi uczniowie kształcący się w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, elektryk swoje praktyki odbyli w niemieckich zakładach w Schkeuditz i w Lipsku. Opinie, jakie uzyskaliśmy od pracodawców, świadczyły o wysokiej kulturze zawodowej uczniów, wysokich kompetencjach zawodowych, społecznych i dobrej znajomości języka obcego. Realizacja stażu to nie tylko praca w zakładach. W trakcie tego wyjazdu uczniowie zwiedzili takie miasta jak: Berlin, Drezno i oczywiście Lipsk. Nie obyło się również bez spędzenia czasu wolnego, wykorzystując ofertę rekreacyjną firmy Vitalis, a także w parku rozrywki Belantis. W czasie wyjazdu uczniowie wzięli udział w wycieczce naukowej do fabryki BMW, której tematem była elektromobilność.

Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "By umieć więcej" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój było podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów naszej szkoły. Po odbyciu stażu i powrocie do Polski bez wątpienia możemy stwierdzić, że cel ten w pełni został osiągnięty.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 od lat realizuje liczne projekty, których głównym celem jest zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności zarówno uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. W ramach swojej działalności Samochodówka stara się umożliwiać uczniom wyjazdy na staże zagraniczne ze względu na przekonanie, że wnoszą one wiele w rozwój młodego człowieka i zwiększają jego szanse na lepszy start w dorosłe nie tylko zawodowe życie. Udział w stażach pozwala na poszerzenie horyzontów, nie tylko zawodowych, ale również społecznych i językowych. Zwiększa otwartość na społeczeństwo europejskie, a także pozwala inaczej, szerzej pojmować zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.