pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 31 października 2019
  • wyświetleń: 1997

Niemiecka solidność w praktyce - budowlańcy z PZS nr 2 na stażu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Od wielu lat niemiecka firma Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH przyjmuje na praktyki uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. To solidny i zaufany partner specjalizujący się w organizacji staży zagranicznych

Niemiecka solidność w praktyce - budowlańcy z PZS nr 2 na stażu w Niemczech · fot. PZS nr 2


W październiku br. grupa uczniów PZS nr 2 spędziła cztery tygodnie w Schkeuditz, miejscowości oddalonej o 16 km od saksońskiego Lipska. Uczniowie z kierunku technik budownictwa szkolili się w zbrojeniach, układaniu dachówki, czy w robieniu wylewek. Niemieccy opiekunowie służyli pomocą, radą i czasem, który mieli zawsze dla polskich praktykantów, by każdy z nich miał możliwość w pełni opanować założenia programowe zgodne z ECVET (europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym).

Taka forma realizacji praktyk zawodowych sprawia, że uczniowie rozwijają się na wielu płaszczyznach - przełamują barierę językową, sprawdzają się w nowych warunkach, gdzie są z dala od rodziny i znajomych. Poznają lepiej samych siebie, a także swoich kolegów i koleżanki z klasy, z którymi spędzają cały miesiąc. Odkrywają nową kulturę i nowych ludzi, nawiązują przyjaźnie.

Po zakończeniu stażu uczniowie otrzymują międzynarodowy dokument Europass-mobilność potwierdzający odbycie praktyk. Tego typu międzynarodowe wymiany możliwe są dzięki programowi Erasmus+ i Unii Europejskiej, która finansuje podobne przedsięwzięcia. Realizując projekty unijne w szkole uczniowie mają szansę przeżyć wspaniałą przygodę, która pozwala im zdobyć doświadczenie, poszerzyć wiedzę, poprawić umiejętności językowe i przejść płynnie na rynek pracy.

Obecnie w PZS nr 2 realizowane są dwa projekty "Nowe cele, nowe szanse" oraz "Fabryka młodych profesjonalistów" - projekty realizowane w ramach akcji 1. - Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+. Całkowita suma obu projektów, to prawie 300 tys. euro.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj