pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 29 października 2019
  • wyświetleń: 2900

"Śladami powstańców Śląskich" Game Over

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Gra miejska dla uczniów szkół podstawowych Gminy Pszczyna "Śladami powstańców śląskich", odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Pszczyny 15 października 2019 roku. Do udziału zabawie zgłosiło się 13 drużyn z gminnych podstawówek.

"Śladami powstańców Śląskich" GAME OVER · fot. Beata Hellwig /zdjęcia Michał Pala


Aby rozpocząć zabawę należało rozwiązać test na temat patronów ulic Osiedla Powstańców Śląskich. Następnie trzyosobowe zespoły wraz z opiekunami poruszały się wybranymi ulicami osiedla, korzystając z aplikacji telefonicznej Actionbound. Gra polegała na zaaranżowaniu szeregu atrakcji tematycznych na tym terenie. Na starcie każda drużyna otrzymała materiały niezbędne do udziału w Grze, gdzie kluczowym elementem była tzw. "Karta do Gry" czyli rodzaj instrukcji postępowania w trakcie Gry. Zadaniem uczestników było dotarcie w określonym czasie do wszystkich punktów kontrolnych oraz rozwiązanie zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów. Zadania tematyczne związane były z codziennym życiem w tamtych czasach:
1. Warzenie. Z przygotowanych produktów wybierz te, z których można ugotować wodzionkę. (ul Katowicka)
2. Sznupanie. Znajdź w bibliotece informacje dot. powstań śląskich. (ul. Zgrzebnioka)
3. Szrank. Zapakuj walizkę powstańczą korzystając ze spisu po śląsku. (ul Mielęckiego)
4. Lazaryt. Udziel pierwszej pomocy rannemu.(ul. Krzyżowskiego)
5. Szczylanie. Traf z procy do tarczy. (ul. Ułanów Pszczyńskich)

Na koniec aplikacja doprowadzała grających do specjalnie zbudowanego na tę okazję miasteczka powstańczego na terenie SP2, gdzie na uczestników zabawy czekał żur, kołocze i napoje. Wszyscy grający wykazali się dużą wiedzą dot. powstań śląskich oraz zaangażowaniem w wykonywaniu zadań. Zwycięska drużyną okazał się zespół z SP3 Pszczyna, przed SP Studzienice oraz SP Piasek. Na trzecim miejscu uplasowały się ex aquo 3 zespoły, decydującym więc był wynik testu z wiedzy o patronach ulic (SP Piasek zdobył 100 % możliwych punktów). Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk pani Burmistrz Barbary Sopot- Zembok talony do Decatlonu, a wszyscy uczestnicy zabawy plecaki i gry Domino. Wydaje się nam, że ta gra terenowa spełniła swoje zadanie i była znakomitą okazją na przeniesienia procesu nauczania poza szkolne mury. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego działania, penetrowania określonych lokacji, rozwijania umiejętności pracy w grupie, praktycznego zastosowania nabytej w szkole wiedzy. Koordynatorami projektu byli nauczyciele SP2 Pszczyna: Elżbieta Gorczaty i Ewelina Szuster. Nauczycielami wspomagającymi: Dorota Koczar, Agnieszka Biela, Bożena Maciejok, Magda Dziedzic oraz pielęgniarka szkolna Wiesława Kozak.

W imieniu swoim i koordynatorów dziękuję pracownikom administracji i obsługi Dwójki, w szczególności kuchni za pomoc podczas przygotowań i gry. Szczególne podziękowania należą się Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie Filia nr 1 za pomoc w organizacji i udostępnienie zbiorów bibliotecznych oraz Straży Miejskiej w Pszczynie za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom zabawy.

Beata Hellwig - pomysłodawca Gry

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj