pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 24 października 2019
  • wyświetleń: 3015

[ZDJĘCIA] Spotkanie z policjantem w Przedszkolu nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

W środę, 16 października Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pszczynie odwiedził policyjny profilaktyk mł. asp. Szymon Czysz.

Spotkanie z policjantem w Przedszkolu nr 3 w Pszczynie - 16.10.2019 · fot. Magdalena Mańka


Policjant przypomniał przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, zwrócił uwagę na prawidłowe przechodzenie przez przejścia dla pieszych oraz zapoznał dzieci z regułami w sytuacjach zagrożenia na drodze.

Funkcjonariusz uczył dzieci jak należy zachować się w kontaktach z obcym oraz dlaczego należy nosić elementy odblaskowe, a także jak bezpiecznie zachowywać się w przedszkolu i poza nim. Przedszkolaki poznały także trudną i odpowiedzialną pracę policjanta.

Dzieci dowiedziały się, gdzie można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy oraz jak należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Profilaktyk przypomniał najmłodszym numery alarmowe do służb ratunkowych oraz to jak należy się zachować w przypadku ataku agresywnego psa. Wszyscy chętni mogli zobaczyć zaprezentowane przez stróża prawa kajdanki, pałkę policyjną. Na koniec dzieci przywitały się z policyjną maskotką Sznupkiem.

Dziękujemy za pełne wrażeń spotkanie.

Magdalena Mańka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj