Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 760

[ZDJĘCIA] Tęczowe warsztaty OHP z uczniami PZS nr 1

14 października Ochotniczy Hufiec Pracy w Pszczynie zaprosił uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych tworzeniu kolorów tęczy z zaparzanych herbat i ziół.

Tęczowe warsztaty OHP · fot. OHP Pszczyna


Podczas warsztatów zapoznaliśmy się z aromatycznym światem herbat i ziołowych naparów . Prowadzący zajęcia z pasją opowiadał o leczniczych właściwościach ziół i herbat, dostarczył wiedzy na temat prawidłowego przyrządzania naparów- odpowiedniej gramatury herbat, temperatury wody, czasu zaparzania, czasu schładzania. Każdy z uczestników spotkania odważał, mieszał , zaparzał i degustował ziołowe mikstury. Z kwiatów hibiskusa, nagietka lekarskiego i kutorii ternateńskiej powstawały czerwone, żółte i niebieskie napary, które stanowiły bazę do kreowania pozostałych kolorów tęczy. Udział w warsztatach był okazją do pogłębienia wiedzy na temat zdrowego odżywiania, do poznania medycznych i kosmetycznych właściwości ziół.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów w krakowskiej herbaciarni Smak Sztuki będą wykorzystywane podczas inicjatyw podejmowanych na rzecz najmłodszych i seniorów z naszego lokalnego środowiska. Podczas wyjazdu młodzież zwiedziła Katedrę na Wawelu, Groby Królewskie i Dzwon Zygmunta. Wyjazd był sfinansowany ze środków pochodzących z nagrody za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie Aktywność Dobry Wybór.

Ochotniczy Hufiec Pracy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.