pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 2212

Uczniowie PZS nr 1 na zagranicznym stażu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Pracować, uczyć się, poznawać, zwiedzać - takie właśnie możliwości daje realizacja projektu "By umieć więcej". Głównym elementem tego projektu jest odbycie dwóch trzytygodniowych staży w zagranicznych przedsiębiorstwach. Od 30 września grupa 20 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie realizuje swój staż w Niemczech w Schkeuditz.

Uczniowie PZS nr 1 na zagranicznym stażu · fot. PZS nr 1


Na praktyki w niemieckich przedsiębiorstwach wyjechali uczniowie kształcący się w zawodach:
- technik pojazdów samochodowych
- technik cyfrowych procesów graficznych
- technik usług fryzjerskich
- mechanik pojazdów samochodowych
- fryzjer
- elektryk

Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "By umieć więcej" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój jest podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów naszej szkoły. Przed wyjazdem na staż uczestnicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Brali udział w zajęciach języka niemieckiego, pedagogicznych i kulturowych oraz w szkoleniu bhp, a także w szkoleniu z autoprezentacji. Wszystkie te działania umożliwiły przygotowanie uczniów do właściwej realizacji założeń programu stażu, które mają pozwolić na rozszerzenie wiedzy i umiejętności przyszłych absolwentów "Samochodówki".

Nasi uczniowie podwyższają przede wszystkim swoje kompetencje zawodowe, a ponadto- językowe i społeczne. Nowe doświadczenia jakie zdobywają uczniowie w trakcie praktyk z pewnością przeniosą się na ich umiejętności, postrzeganie kwestii zawodowych, otwartość na zmiany, radzenie sobie w nowych sytuacjach, szczególnie związanych ze zmianą kraju zamieszkania, a także budowaniem relacji w grupie rówieśniczej czy pracowniczej.

Łącząc pracę z aspektami kulturowo - poznawczymi staramy się, by nasi uczniowie i absolwenci byli ludźmi otwartymi na krajowy i europejski rynek pracy i swobodnie się w nim poruszali.

Niniejszy staż jest drugim realizowanym w ramach projektu z roku konkursowego 2017. Warto wspomnieć, iż uczniowie naszej szkoły rozpoczęli już przygotowania do realizacji staży zagranicznych z roku konkursowego 2018. Z niecierpliwością czekamy na kolejny konkurs programu Erasmus+ i POWER w 2020 roku, aby kolejni nasi podopieczni mogli w najbliższej przyszłości wyjeżdżać i poznawać zagraniczne rynki i warunki pracy.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj