pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 3692

Uczniowie i nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu w Słowenii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj

Październik w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach to kolejne spotkanie uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt Erasmus+ "Hand to hand with CLIL". Tym razem grupy z sześciu partnerskich szkół spotkały się w Koper, w Słowenii. Pięknie położone nad Adriatykiem miasto okazało się dla uczestników projektu niezwykle gościnne.

Uczniowie i nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu projektowym w Słowenii · fot. LO Gilowice


Spotkanie upłynęło pod znakiem ekonomii i matematyki. Uczniowie w międzynarodowych grupach porównywali dochody i koszty utrzymania w krajach partnerskich, omawiali problemy z nauką matematyki i sposoby na ich rozwiązanie, a na warsztatach w banku uczyli się zbilansowanego zarządzania domowym budżetem. Uczestnicy spotkania brali także udział w lekcjach matematyki i biologii poprowadzonych w języku angielskim, a także poznawali miasto dzięki interaktywnej grze miejskiej.

Jak zawsze, podczas spotkań projektowych nie zabrakło poznawania okolicy, kultury, historii i geografii kraju goszczącego. Oprócz urokliwego Koper, grupa odwiedziła spektakularną Jasknię Postojna (prawdziwy cud przyrodniczy), Jezioro Bled, nad którym króluje malowniczo położony zamek Bled oraz stolicę Słowenii, Ljubljanę.

Podsumowaniem pobytu była uroczystość rozdania certyfikatów uświetniona tradycyjną Słoweńską muzyką i tańcami oraz pysznym projektowym tortem. Kolejny raz, przykro było się rozstać ze świeżo poznanymi przyjaciółmi. Szczęśliwie, za kilka miesięcy spotkamy się znowu, tym razem na Sycylii.

źródło: LO Gilowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj