Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 1331

Uczniowie i nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu w Słowenii

Październik w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach to kolejne spotkanie uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt Erasmus+ "Hand to hand with CLIL". Tym razem grupy z sześciu partnerskich szkół spotkały się w Koper, w Słowenii. Pięknie położone nad Adriatykiem miasto okazało się dla uczestników projektu niezwykle gościnne.

Uczniowie i nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu projektowym w Słowenii · fot. LO Gilowice


Spotkanie upłynęło pod znakiem ekonomii i matematyki. Uczniowie w międzynarodowych grupach porównywali dochody i koszty utrzymania w krajach partnerskich, omawiali problemy z nauką matematyki i sposoby na ich rozwiązanie, a na warsztatach w banku uczyli się zbilansowanego zarządzania domowym budżetem. Uczestnicy spotkania brali także udział w lekcjach matematyki i biologii poprowadzonych w języku angielskim, a także poznawali miasto dzięki interaktywnej grze miejskiej.

Jak zawsze, podczas spotkań projektowych nie zabrakło poznawania okolicy, kultury, historii i geografii kraju goszczącego. Oprócz urokliwego Koper, grupa odwiedziła spektakularną Jasknię Postojna (prawdziwy cud przyrodniczy), Jezioro Bled, nad którym króluje malowniczo położony zamek Bled oraz stolicę Słowenii, Ljubljanę.

Podsumowaniem pobytu była uroczystość rozdania certyfikatów uświetniona tradycyjną Słoweńską muzyką i tańcami oraz pysznym projektowym tortem. Kolejny raz, przykro było się rozstać ze świeżo poznanymi przyjaciółmi. Szczęśliwie, za kilka miesięcy spotkamy się znowu, tym razem na Sycylii.

źródło: LO Gilowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.