pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 października 2019
  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 1439

Młodzież z Pielgrzymowic rozumie problemy swojego pokolenia

Za nami:

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Słowa Krzywdzą" przygotowany został dla młodzieży interaktywny spektakl - symulacja rozprawy karnej pt. "Stalking wśród nieletnich". W przedsięwzięciu tym nie mogło zabraknąć uczniów i absolwentów ze Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

21 października o godz.11.00 w teatrze Pałacu Młodzieży w Katowicach rozpocznie się spektakl teatru edukacji, dedykowany młodzieży w wieku 13-18 lat.

Teatr interaktywny - symulacja rozprawy karnej - "Stalking wśród nieletnich". Spektakl ma charakter interaktywny i powstał dzięki współpracy trzech śląskich organizacji: Stowarzyszenia Mediatorów "Consensus", Fundacji NoDrama oraz ImproSilesia. Symulację poprowadzi autor scenariusza Sędzia Sądu Rejonowego w Łobzie Arkadiusz Krupa. W realizację zadania włączyli się uczniowie klasy 7b i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach wraz z opiekunkami Martą Florkiewicz-Borkowską i Agatą Dziendziel oraz Radcowie Prawni Dariusz Wójcik i Michał Grabiec z Kancelarii GW LEGAL Grabiec & Wójcik z Katowic.

Partnerem projektu jest Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Celem projektu jest zaprezentowanie możliwie dużej grupie młodzieży szkolnej, w wieku 13-18 lat szeroko rozumianej problematyki funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości związanej z czynami zabronionymi najczęściej popełnianymi w grupie docelowej: mową nienawiści, hejtem i przestępczością internetową, jako jednym z nośników niepożądanych treści. Równocześnie symulacja ukazać ma - poprzez swoją konstrukcję - min. zjawisko możliwości manipulowania treściami w Internecie, wpływ hejtu na ofiarę i sprawcę, oraz konsekwencję fałszywego oskarżenia przed sądem. W spektaklu wykorzystano elementy dramy edukacyjnej, która wykorzystuje naturalną zdolność człowieka do wchodzenia w rolę i stawia na naukę przez doświadczenie.

Spektakl jest częścią warsztatów Akcja-Mediacja Edukacja Dzieci i Młodzieży prowadzonych w Pracowni Komunikacji Pałacu Młodzieży w Katowicach i został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Bardzo cieszymy się i czujemy wyróżnieni, że uczniowie naszej gminy mogą być częścią tego przedsięwzięcia.

Stalking

Marta Florkiewicz-Borkowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.