pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 2 października 2019
  • wyświetleń: 4786

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Dnia 2 września 2019r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020r. Ten dzień był szczególny, gdyż z dniem 1 września 2019r. na mocy uchwały gminy Pszczyna został utworzony Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 imienia Jana Pawła II w Pszczynie, w skład którego wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 3 imienia Jana Pawła II oraz Publiczne Przedszkole nr 7, do tej pory funkcjonujące jako odrębne jednostki.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 imienia Jana Pawła II w Pszczynie · fot. Magdalena Mańka i A.W


Obecnie jest to największa placówka pod względem liczebności dzieci w powiecie Pszczyńskim. W przedszkolu utworzono, aż 12 grup przedszkolnych. Liczba dzieci uczęszczających do przedszkola to 251 przedszkolaków. Placówką zarządza Pani dyrektor Joanna Rozmus-Cader, oraz wicedyrektor Pani Beata Jurczyga i Pani Ewa Kowalska.

Pierwsza uroczystość, która miała miejsce w placówce to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który odbył się dnia 20.09.2019r. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły we wspólnym pochodzie wokół przedszkola, śpiewając piosenki oraz przebrani byli w piękne stroje odpowiadające nazwie grupy.

Po powrocie do sali każda grupa wraz ze swoimi wychowawcami brała udział w licznych zabawach m.in. z balonami, chustą animacyjną czy ruchowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj