pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 1427

[ZDJĘCIA] Nie ma to jak dzielnicowy - spotkanie maluchów z policjantem

O tym, że nie ma to jak dzielnicowy, wiedzą już kolejne maluchy z powiatu pszczyńskiego. Komu można zaufać, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, kogo poprosić o pomoc i jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, opowiadał przedszkolakom z pszczyńskiej "piątki" dzielnicowy Robert Sojka. Przez najbliższe miesiące, policjant i jego koledzy będą gościli w szkołach i przedszkolach. Wszystko po to, aby dotrzeć z profilaktyką do jak największej grupy dzieci.

Nie ma to jak dzielnicowy - spotkanie z przedszkolakami - 09.2019 · fot. KPP Pszczyna


W trakcie spotkania dzielnicowy przypomniał najmłodszym numery alarmowe, jak należy zachować się na jezdni oraz w przypadku zaczepek przez osoby obce. Aspirant opowiedział również o swojej pracy, za co jest odpowiedzialny i jak go rozpoznać oraz w jaki sposób można się z nim skontaktować. Myszkom, Sówkom, Pszczółkom, Tygryskom, Misiom i Kotkom zaprezentował także policyjny sprzęt służbowy i opowiedział o swoich codziennych obowiązkach.

Celem spotkania było utrwalenie wiedzy dotyczącej zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi mieszkańcy osiedla Piastów. Rozwijanie u najmłodszych zachowań umożliwiających im uniknięcie niebezpieczeństw stanowi bowiem priorytet w codziennej pracy dzielnicowego. Po tylu latach służby, aspirant Robert doskonale wie, że tylko coroczne edukowanie dzieci, regularne powtarzanie i sprawdzanie przytoczonej im wiedzy, może ustrzec je przed zagrożeniami w codziennym życiu. Dodatkowo, takie uświadamianie maluchów, że zawsze mogą liczyć na swojego dzielnicowego, jest bardzo istotne, gdyż może okazać się bezcenne w przyszłości. Dzieci dowiadują się bowiem, że dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu i w przypadku zagrożenia zawsze mogą zwrócić się do niego o pomoc.

Każdego roku, wraz z rozpoczęciem nauki, aspirant Sojka poświęca więc maluchom większą cześć swojego służbowego czasu. Gości wówczas w szkołach oraz przedszkolach i opowiada dzieciom, jak dbać o bezpieczeństwo i wspólne dobro. Przypomina, co wolno, a co jest absolutnie zabronione. Wymienia podstawowe zasady obowiązujące na drodze i prezentuje korzyści związane z noszeniem odblasków. Nie zapomina również podkreślić, jak duże zagrożenie w ruchu stanowią nietrzeźwi kierowcy i dlaczego, nawet podczas korzystania z przejścia dla pieszych, należy zachować czujność. Nieodzownym elementem takich spotkań z dzielnicowym są oczywiście pamiątkowe zdjęcia.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.