Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 4 września 2019
  • wyświetleń: 1375

[ZDJĘCIA] Inauguracja roku szkolnego w SP 1 w Goczałkowicach-Zdroju

Podczas inauguracji roku szkolnego 2019/2020 tj. 2 września mury szkoły przekroczyło 62 nauczycieli oraz 505 uczniów. Tradycyjnie przywitanie nowego roku szkolnego odbyło się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas VI z wychowawcami, a o oprawę muzyczną wraz z zespołem tanecznym zadbała pani G. Wrzoł.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr1 w Goczałkowicach-Zdroju - 2.09.2019 · fot. Krzysztof Kupper


Dyrektor Beata Smolarek ciepło i serdecznie przywitała zebranych na uroczystości gości, rodziców i swoich wszystkich podopiecznych, w szczególności uczniów rozpoczynających przygodę ze szkołą oraz 8-klasistów, przed którymi pracowity rok zakończony ważnym egzaminem. Następnie pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas pierwszych, czwartych i nowych nauczycieli rozpoczynających pracę w Szkole Podstawowej nr 1 oraz wszystkim życzyła szczęśliwego, ciekawego i radosnego nowego roku szkolnego.

Inauguracja roku szkolnego to dla całej społeczności bardzo ważna chwila. Z jednej strony nostalgia za mijającym, wolnym od nauki czasem, a z drugiej podekscytowanie oraz powakacyjna energia i entuzjazm przed nowymi wyzwaniami, dlatego występujący życzyli wszystkim zebranym wiele zapału do pracy, sukcesów i radości na ten nowy rok szkolny. Nie zapomniano także o specjalnym ukłonie w stronę uczniów klas pierwszych, dla których ten dzień jest początkiem wielkiej przygody, której na imię SZKOŁA. Starsi koledzy obiecali najmłodszym, że zawsze będą mogli liczyć na wsparcie i pomocną dłoń wśród nauczycieli oraz nich samych.

Tradycyjnie już uczniowie przygotowujący spotkanie powitalne podkreślili wartość ofiary walczących za ojczyznę i wolność, dzięki której bez przeszkód i obaw o własne życie możemy rozpocząć naukę i pracę. Z powodu wybuchu II wojny światowej niestety 80 lat temu wielu nauczycieli i uczniów nie usłyszało pierwszego-wrześniowego dzwonka i nie dotarli na swoje lekcje... Podobna sytuacja miała miejsce wcześniej - 100 lat temu - gdy walczono o przyłączenie Śląska do Polski w I powstaniu śląskim. Podczas apelu uczciliśmy minutą ciszy naszych Wielkich - tych, którzy walczyli na froncie z bronią w ręku oraz tych, którzy swoją codzienną pracą i oddaniem siebie dla innych uczynili naszą Wielką i Małą Ojczyznę suwerenną, bezpieczną, przyjazną....

Szczęśliwego nowego roku szkolnego 2019-2020!

Monika Major

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.