pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1795

Zaczytane Rudołtowice w Szkole Podstawowej nr 8

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj

Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam".

Zaczytane Rudołtowice


Jest to coraz bardziej popularne wydarzenie, popularyzujące czytelnictwo, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Celem akcji jest zgromadzenie jak największej ilości osób czytających książki w tym samym czasie. W ubiegłym roku udało się zaangażować ponad 400 tys. osób. Pytanie, czy tym razem padnie nowy rekord? Mamy nadzieję, że tak! Rudołtowice dokładają do tej grupy swoich 120 młodych "książko-entuzjastów".
W ubiegły piątek uczniowie z Rudołtowic, zaopatrzeni w swoje ulubione książki, wyszli poza mury szkoły.

Korzystając z pięknej pogody i zielonej trawy wokół szkoły, mieli okazję przenieść się na moment do świata literatury. Każdy po swojemu, w swoim tempie i stylu powrócił do starych lektur lub zaczął przygodę z całkiem nową książką. Okazuje się, że czytać można nie tylko siedząc lub leżąc, ale i wisząc, stojąc na rękach, a nawet lewitując ;) Kreatywność młodzieży także i w tym temacie nie zna granic!

Mamy nadzieję, że dorośli wezmą przykład ze swoich dzieci i również sięgną po literaturę. Według badań nie czyta prawie 62% Polaków powyżej 15. roku życia, jednocześnie pouczając młodych, że mają to robić.

Rudołtowicka akcja czytelnicza została zakończona wspólnym zdjęciem, choć oderwanie niektórych uczniów od wciągającej lektury nie było wcale takie proste.

Elżbieta Konieczny

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.