pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 14 czerwca 2019
  • wyświetleń: 922

[ZDJĘCIA] XIII Integracyjne Zawody "Sport dla Wszystkich"

3 czerwca w Woli odbyły się XIII Integracyjne Zawody "Sport dla Wszystkich", które zorganizował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli (wraz z nauczycielami wychowania fizycznego szkół biorących udział w zawodach).

XIII Integracyjne Zawody „Sport dla Wszystkich” - 3.06.2019 · fot. ZSP Wola


Oprócz gospodarzy w igrzyskach udział wzięli uczniowie ze szkół gminy Miedźna: Zespołu Szkół w Woli, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnej, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku i Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze, a także sportowcy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie oraz z WSSiRN "Start" Katowice. Imprezę uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście, m. in. wójt gminy Miedźna, pan Jan Słoninka, który igrzyska oficjalnie otworzył, oraz przewodniczący Rady Gminy Miedźna, pan Andrzej Kempny i kierownik GOSiR-u, pan Ireneusz Mietliński. Równocześnie odbyła się Olimpiada Przedszkolaków. Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Marzena Mandla, Dyrektor ZOiW w Miedźnej z/s w Woli, która również zaszczyciła nas swoją obecnością.

Zawody odbywały się na obiektach sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli oraz miejscowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Młodzi zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: biegu na 60, 600 i 1000 metrów, w skoku w dal oraz konkurencjach pływackich (wyścigach na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym oraz w sztafetach 4x 50 stylem dowolnym w kilku kategoriach wiekowych). Ponadto rozegrano mecze piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz tenisa stołowego.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: młodszą (kl. 4, 5, 6) i starszą (kl. 7, 8 i 3 klasa gimnazjalna); oczywiście chłopcy i dziewczęta startowali oddzielnie. Zarówno w lekkoatletyce, jak i grach zespołowych prym wiedli sportowcy z Zespołu Szkół w Woli; chłopcy zwyciężyli w biegach na 60 i 1000 m w kategorii młodszej oraz na 60 m w kategorii starszej, a także w skoku w dal w kategorii młodszej (w kategorii starszej bezkonkurencyjni - tak wśród dziewcząt, jak chłopców - okazali się uczniowie z Frydku), dziewczęta zaś były najlepsze w biegach 60 i 600 m w kategorii starszej (w kategorii młodszej bieg na 600 m wygrała zawodniczka z ZSP w Woli). Swoją wyższość sportowcy z tej szkoły pokazali w prawie wszystkich grach zespołowych: wygrali mecze piłki nożnej (w obu kategoriach), piłki siatkowej i piłki ręcznej dziewcząt (jedynie szkole z Góry udało się wygrać jeden mecz: piłki ręcznej chłopców). Tenis stołowy okazał się domeną szkół ościennych (w kategorii starszej zwyciężyli zawodnicy z Miedźnej, a w kategorii młodszej złote medale przypadły zawodniczce z Frydku i zawodnikowi z Góry).

W pływaniu rywalizacja była już bardziej wyrównana; uwaga ta dotyczy jednak pływaków i pływaczek ze szkół z Woli: Zespołu Szkół i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Ci pierwsi zajęli dziewięć pierwszych miejsc, a drudzy triumfowali ośmiokrotnie (po jednym sukcesie zaliczyli zawodnicy z Góry, Miedźnej i katowickiego "Startu").

Uczniowie z ŚDS-u w Grzawie brali udział w grach i zabawach sportowych; oczywiście wszyscy byli zwycięzcami. Z kolei pływacy z katowickiego "Startu" ścigali się w regularnych zawodach i - jak widać - nieźle sobie radzili.

Po zakończeniu poszczególnych zmagań następowało wręczenie medali zwycięzcom, uświetnione dźwiękiem fanfar. Wszyscy zawodnicy mogli pokrzepić się zimnymi napojami i zjeść ciepły gulasz. Igrzyska zamknął pan dyrektor Sebastian Pyjas, który podziękował nauczycielom za zorganizowanie imprezy, a uczniom za udział w zawodach. Wszystkie konkurencje przebiegały sprawnie i w atmosferze sportowej rywalizacji, do czego przyczyniła się aura, sprzyjająca zmaganiom na świeżym powietrzu. Na pewno uczestnikom i kibicom zostaną po nich miłe wspomnienia.

ZSP Wola

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.