Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 14 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2052

X jubileuszowy Wiosenny Koncert Muzyczny w ZSP w Jankowicach

"Muzyka to nic innego jak uczucia, które można usłyszeć" - 6 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach mogliśmy nie tylko usłyszeć, ale również doświadczyć wielu różnorodnych uczuć.

X jubileuszowy Wiosenny Koncert Muzyczny w ZSP w Jankowicach - 6.06.2019 · fot. ZSP w Jankowicach


Była radość, podziw, zaduma, melancholia, szczęście, nieśmiałość, a nawet lęk i szczypta paniki, kiedy jedna z uczennic wykonywała taniec akrobatyczny na szarfach. Wszystkie te emocje miały miejsce podczas jubileuszowego Wiosennego Koncertu Muzycznego, który w naszej szkole odbywał się już po raz dziesiąty. Pomysłodawcą oraz koordynatorem tej wspaniałej imprezy jest pani Jolanta Pietras - nauczyciel nauczania początkowego. Co roku w organizacji koncertu pomagają jej: pani Katarzyna Prządka - nauczyciel świetlicy oraz pan Mirosław Lachowski - nauczyciel muzyki.

Tegoroczna impreza dostarczyła zaproszonym gościom wielu wzruszeń. Oprócz wspaniałych występów naszych uczniów, mogliśmy również usłyszeć piosenki w wykonaniu chóru "Piano - Forte" z Radostowic pod dyrekcją pani Katarzyny Machnik. Niesamowitą niespodziankę i radość sprawiła nam obecność naszych absolwentów, którzy przyjęli zaproszenie i również wystąpili na scenie. Ilość występujących podczas koncertu uczniów utwierdziła nas w przekonaniu, jak wiele dzieci i młodzieży posiada talenty muzyczne oraz taneczne.

Tego popołudnia mogliśmy usłyszeć uczniów grających na keyboardzie, na pianinie, na gitarze, na perkusji, na skrzypcach; byliśmy świadkami wspaniałego widowiska, którym był taniec akrobatyczny na szarfach; wzruszyliśmy się podczas fantastycznego tańca jazzowego, a także uśmiechnęliśmy się słuchając śląskich piosenek i przyśpiewek w wykonaniu zespołu "Małe Jankowianki" pod kierunkiem pani Marii Bałuch, w skład którego wchodzą uczennice piątych i szóstych klas naszej szkoły. Wszystkie występy były wspaniałe i dostarczyły widowni wiele radości.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz Opiekunom uczniów za wspaniałe przygotowanie dzieci i młodzieży do tegorocznego koncertu. Mamy nadzieję, że życzenie pani Dyrektor, aby koncert odbywał się przez co najmniej kolejnych pięć lat, spełni się, bo naprawdę warto tu być, warto zobaczyć, usłyszeć, wzruszyć się i powrócić znów za rok, bo właśnie temu służy muzyka....,bo niektórych uczuć nie sposób ująć w słowa.

Lucyna Grygier

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.