pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 29 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3159

Nauczyciele i uczniowie z Kryr w ogólnopolskim konkursie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kryrach" podaj

Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach wraz z grupą uczniów uczestniczą w ogólnopolskim konkursie "Nauka Dla Ciebie".

Celem konkursu jest rozwój wiedzy nauczycieli na temat tworzenia pomocy edukacyjnych oraz metod aktywizacji uczniów do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz wzmocnienie kompetencji badawczych uczniów, ciekawości dotyczącej nauki poprzez kształtowanie umiejętności zadawania pytań, konstruowania, przeprowadzania doświadczeń (naukadlaciebie.gov.pl/kategoria/nauka-dla-ciebie/).

Warto i należy podkreślić fakt, że już od kilku lat w Kryrach są prowadzone zajęcia, które pozwalają dzieciom na kreatywność w zdobywaniu umiejętności oraz wiedzy. Relacje z tych zajęć prowadzonych w ramach programu KMO ( www.kopernik.org.pl/warsztaty/klub-mlodego-odkrywcy/ ) pod patronatem CN Kopernik można śledzić na Facebooku ( m.facebook.com/aleEksperyment/ ) oraz YouTube ( www.youtube.com/channel/UCHSsk_HL42HX9XUGKg424hg ).

Nauczyciele Piotr Knapek oraz Katarzyna Kosińska z ZSP w Kryrach za swój pomysł oraz projekt pomocy edukacyjnej otrzymali 20,17 pkt na 23 możliwych i zajmują pierwsze miejsce po II etapie. Wyniki można zobaczyć tutaj (naukadlaciebie.gov.pl/wyniki-ii-etapu-konkurs-nauka-dla-ciebie/).

Przed nimi jeszcze kilka etapów, w tym najważniejszy - wykonanie opisanej pomocy edukacyjnej oraz zastosowanie jej w praktyce, a także nagranie około 3-minutowego materiału wideo (film) dokumentującego realizację działań. Stworzona pomoc edukacyjna powinna być samodzielnie opracowana i prezentować zjawisko z dziedziny nauk przyrodniczych lub ścisłych.

Warto zaznaczyć, że jest o co walczyć. Zwycięska szkoła otrzyma nagrodę finansową , a dla 50 uczniów (w tym uczniów biorących udział w Konkursie) zostanie zorganizowana wycieczka do Warszawy, która będzie połączona z uczestnictwem w Gali Finałowej Konkursu oraz zwiedzaniem Centrum Nauki Kopernik i warszawskiej atrakcji turystycznej.

ZSP Kryry

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kryrach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kryrach" podaj