pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4327

[ZDJĘCIA] Tłumy na dniach otwartych w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły dni otwarte w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Była szkoła rolnicza przeżyła prawdziwe oblężenie tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy mieli okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz poznać kierunki, w jakich kształci placówka.

Dni otwarte w PZS nr 2 - 04.2019 · fot. PZS nr 2, powiat


Podczas dwóch dni PZS nr 2 odwiedziło ponad 700 tegorocznych absolwentów. To zdecydowanie największa frekwencja spośród wszystkich dotychczasowych dni otwartych w szkole. Wszystko dlatego, że w tym roku do szkół średnich przyjdzie tzw. podwójny rocznik - absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych.

Po największej w powiecie szkole oprowadzali sami uczniowie, którzy zachęcali do wybrania PZS nr 2. - To fantastyczna szkoła, fantastyczni ludzie. Nigdy nie wybrałabym innej - można było słyszeć.

Zwiedzający wzięli udział w lekcjach otwartych. Klasy mundurowe przeprowadzały pokazy pierwszej pomocy, technik samoobrony, czy musztry. Można było zapoznać się ze sprzętem Służby Więziennej z Cieszyna oraz strażaków z pszczyńskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Próbowano swoich sił na strzelnicy, kosztowano specjałów przygotowanych w pracowniach gastronomicznych.

Dni otwarte w PZS nr 2 - 04.2019
Dni otwarte w PZS nr 2 - 04.2019 · fot. PZS nr 2, powiat


Powiatowy Zespół Szkół nr 2 zaprasza w nowym roku szkolnym do IV Liceum Ogólnokształcącego na kierunki - edukacja dla bezpieczeństwa oraz pedagog społeczny z opieka socjalną.

W Technikum nr 3 prowadzony będzie nabór na kierunki: technik informatyk, technik elektryk, technik mechatronik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik budownictwa, technik automatyk - nowość!, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik geodeta, technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, technik reklamy, technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk.

W szkole branżowej będzie można kształcić się w klasach wielozawodowych w kierunkach: kucharz, ogrodnik, cukiernik, rolnik, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz magazynier-logistyk - nowość.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj