pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2997

W internacie powstaną nowe pracownie i pokoje dla uczniów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W ostatnich latach powiat pszczyński zainwestował kilka mln zł w budynek internatu, który przeszedł gruntowną termomodernizację, a w obiekcie powstały nowoczesne pracownie do nauki zawodu. W tym roku kontynuowana będzie adaptacja poddasza, a na II piętrze wykonane zostaną nowe pracownie zawodowe.

podpisanie umowy
W internacie powstaną nowe pracownie i pokoje dla uczniów · fot. Powiat


Firma Usługi Ogólnobudowlane Bogdan Figołuszka z Pszczyny za 935 tys. zł wykona kolejny etap modernizacji budynku internatu. Umowę z wykonawcą podpisali, Barbara Bandoła, starosta pszczyński oraz Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Lada dzień ruszą prace wykończeniowe na poddaszu budynku, związane z wykonaniem posadzek, białego montażu czy malowaniem ścian. W efekcie powstanie 10 pokojów z łazienkami (po jednej na dwa pokoje) oraz zaplecze kuchenne ze świetlicą. To na poddasze przeniosą się uczniowie, którzy obecnie mieszkają na II piętrze budynku. Z kolei na II piętrze powstaną cztery pracownie zawodowe - dwie logistyczne, hotelarska i obsługi turystycznej oraz zaplecze sanitarne.

Prace związane z adaptacją poddasza internatu rozpoczęły się w 2016 r. Za 170 tys. zł dobudowana została klatka schodowa, doprowadzono także instalacje na poziom ostatniej kondygnacji. Roboty były kontynuowane w 2018 r., kiedy za niemal 400 tys. zł wykonano ścianki działowe, sufity podwieszane oraz instalacje. Łącznie prace związane z adaptacją poddasza oraz remontem II piętra budynku pochłoną ponad 1,5 mln zł.

internat
W internacie powstaną nowe pracownie i pokoje dla uczniów · fot. Powiat


- Mocno przygotowujemy się do nowego roku szkolnego, kiedy do szkół średnich przyjmiemy nie tylko absolwentów gimnazjów, ale również szkół podstawowych, czyli tzw. podwójny rocznik. Od września cały budynek internatu, poza poddaszem, będzie już wykorzystywany na potrzeby dydaktyczne Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Powiat pszczyński w ostatnich latach zainwestował wiele środków w budynek internatu, który przeszedł gruntowną termomodernizację z wymianą dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, ociepleniem i otynkowaniem elewacji, wykonaniem instalacji solarnej, czy modernizacji systemu grzewczego. Wybudowana została także winda. Prace pochłonęły ok. 1,8 mln zł (przy dofinansowaniu unijnym w wysokości 1,1 mln zł oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie niemal 80 tys. zł). W 2016 r. przy internacie wybudowane zostały parkingi oraz droga dojazdowa.

2,4 mln zł kosztowały prace budowlane i wyposażenie siedmiu nowoczesnych pracowni do nauki zawodu, które powstały na parterze i I piętrze. Na ten cel powiat pszczyński pozyskał środki unijne w wysokości 85% wartości zadania. Łącznie od 2013 r. powiat pszczyński zainwestował w obiekt niemal 6 mln zł. Ponad połowę tej kwoty pozyskano ze środków zewnętrznych.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj