pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 3 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2156

[ZDJĘCIA] Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 1

28 marca Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie przeżył prawdziwe oblężenie gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 - 28.03.2019 · fot. PZS nr 1


Ponad 700 uczniów szkół ponadpodstawowych i gimnazjalnych powiatu pszczyńskiego odwiedziło naszą szkołę indywidualnie bądź pod opieką nauczycieli. Każda grupa rozpoczynała swoją przygodę od przekroczenia progów auli szkolnej, gdzie spotkała się z Dyrektorem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie - Teresą Wojtanowicz. Podczas tego spotkania gimnazjaliści zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, która stwarza młodym ludziom okazję do kształcenia się w technikum i branżowej szkole I stopnia. Dyrektor przedstawiła młodzieży nie tylko same zawody, ale również perspektywy zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

Uczniowie zdobyli informacje na temat kierunków kształcenia w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, technik mechanik, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy, ślusarz, fryzjer, sprzedawca i wiele innych. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o nowych zawodach, takich jak: technik programista, technik inżynierii sanitarnej, technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz magazynier - logistyk.

Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 - 28.03.2019
Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 - 28.03.2019 · fot. PZS nr 1


Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na wprowadzane w poszczególnych zawodach dodatkowe umiejętności, które zwiększają atrakcyjność naszych absolwentów na rynku pracy (technik pojazdów samochodowych z uprawnieniami SEP oraz elementami autodetailingu, technik usług fryzjerskich z elementami kosmetyki w wizualizacji, technik mechanik z programowaniem obrabiarek CNC i elementami kontroli jakości, technik chłodnictwa i klimatyzacji z uprawnieniami SEP oraz elementami fotowoltaiki, technik grafiki i poligrafii cyfrowej z projektowaniem 3D, technik robót wykończeniowych w budownictwie z elementami aranżacji wnętrz, mechanik pojazdów samochodowych z uprawnieniami SEP, ślusarz z uprawnieniami spawacza, fryzjer wraz ze stylizacją paznokci i profesjonalnym makijażem, sprzedawca z elementami projektowania wystaw i aranżacji wystroju sklepu, operator obrabiarek skrawających z elementami CNC, magazynier logistyk z uprawnieniami operatora wózka widłowego, elektryk z uprawnieniami SEP).

Odwiedzający zapoznani zostali również z patronatami poszczególnych zawodów, firmami takimi jak: "Yamaha", "Strumet", Puchałka Hair Academy, "DTS Serwis" oraz osobiście z przedstawicielami: P.H.U. Puchałka oraz "Szlif - Pol".

Następnym etapem uczestnictwa w Dniu Otwartym była wizyta na Warsztatach Szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Tutaj młodzież miała możliwość zobaczenia pracowni i zapoznania się z ofertą firmy Puchałka Hair Academy.

Dziękujemy odwiedzającym nas uczniom i zapraszamy!

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.