Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1148

Spotkanie z pracodawcami w PZS nr 1 w Pszczynie

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie dla pracodawców i przedstawicieli firm, w których uczniowie odbywają zajęcia praktyczne i praktyki. Przybyłych gości przywitał Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński, który podkreślił duże znaczenie roli pracodawców w rozwoju gospodarczym naszego powiatu, mówił także o wkładzie starostwa w unowocześnienie bazy do kształcenia zawodowego w szkołach powiatowych.

Spotkanie z pracodawcami w PZS nr 1 w Pszczynie - 03.2019 · fot. PZS nr 1


W wydarzeniu wzięła udział Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, która omówiła zasady nowego programu "Trafny wybór - powiat pszczyński" umożliwiający uczniom szkół ponadpodstawowych powiatu pszczyńskiego udział w stażach realizowanych w wybranym zawodzie.

Głos zabrała również Grażyna Faruga, dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Pszczynie. Przybliżyła specyfikę kształcenia młodocianych pracowników i zasad egzaminu czeladniczego. Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 omówiła liczne zmiany prawne dotyczące szkolenia zawodowego, w tym zapewnienia miejsc kształcenia praktycznego dla podwójnej ilości uczniów, możliwości promowania zawodów, w których brakuje pracowników oraz aktywnego udziału pracodawców w kształceniu zawodowym.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i pozwoli na rozszerzenie współpracy szkół i lokalnych pracodawców.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.