Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 1294

Nauczyciele z Włoch, Słowenii, Rumunii, Bułgarii i Węgier w LO Gilowice

To już trzecie spotkanie projektowe w ramach programu Erasmus+ "Hand to Hand with CLIL". Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach gościło przez tydzień, w dniach 18-22 marca, 15 nauczycieli z krajów partnerskich.

Nauczyciele z Włoch, Słowenii, Rumunii, Bułgarii i Węgier z wizytą w LO Gilowice - 18-22.03.2019 · fot. LO Gilowice


Głównym celem spotkania było szkolenie z zakresu metodologii nauczania dwujęzycznego przeprowadzone przez eksperta w tej dziedzinie, panią Aleksandrę Zaparuchę. Bardzo intensywne, dwudniowe zajęcia, pokazały uczestniczącym nauczycielom jak skutecznie wykorzystywać język angielski w nauczaniu matematyki i przedmiotów ścisłych. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestnicy szkolenia będą coraz częściej i w szerszym zakresie stosować elementy metody CLIL i nauczania dwujęzycznego na swoich lekcjach. Do zdobycia nowych doświadczeń w tym zakresie przyczyniła się także wizyta w zaprzyjaźnionej szkole, tj. Zespole Szkół Ogólnokształcących w Żorach, która od lat z powodzeniem prowadzi oddziały dwujęzyczne w gimnazjum i liceum. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor oraz grona nauczycielskiego, goście z zagranicy mogli obserwować lekcje różnych przedmiotów prowadzone w języku angielskim oraz porozmawiać z uczącymi w klasach dwujęzycznych nauczycielami. Była to świetna okazja na wymianę doświadczeń i dzielenie się dobrą praktyką.

Ponieważ nie samą nauką żyje człowiek (nauczyciel również) goście z zagranicy mieli okazję zwiedzić kilka z największych okolicznych atrakcji takich jak: Kraków i Pszczyna oraz odwiedzić ważne historycznie miejsce, tj. były obóz koncentracyjny Auschwitz.

Mimo że spotkanie projektowe już się zakończyło, projekt trwa nadal. Kolejne spotkanie, tym razem również z udziałem uczniów, już na początku czerwca w Bułgarii.

BM / pless.pl, źródło: LO Gilowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.