pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 1427

[ZDJĘCIA] Warsztaty z animacji w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W dniach 22-23 marca uczniowie klasy 1 LOB (pedagog społeczny) Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie brali udział w warsztatach animacji czasu wolnego. Dzięki niemu Uczestnicy mogli dowiedzieć się, kim jest animator i jakie predyspozycje zawodowe powinien posiadać, poznać specyfikę i metodykę jego pracy oraz funkcje i role, jakie spełnia animacja w pedagogice.

Warsztaty z animacji w PZS nr 2 - 22-23.03.2019 · fot. PZS nr 2


Szczegółowy program spotkania obejmował ćwiczenia sprawnościowe, a także przykłady zadań kreatywnych, zabaw na siedząco, integracje w grach ruchowych, taneczną próbę odtwarzania podanych choreografii i naukę tańców animacyjnych. Uczestnicy warsztatów na zakończenie uzupełniali test wiedzy i otrzymali pozytywne oceny. Każdy otrzymał Certyfikat oraz skrypt materiałów szkoleniowych. Dzięki temu uczniowie poznali tajniki pracy z dziećmi w przedszkolu, w salach zabaw bądź na piknikach/festynach. To był bardzo pracowity czas połączony z zabawą!

Dodatkowe zajęcia edukacyjne w klasie Liceum o innowacji: pedagog społeczny w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie:
  • teatralne, językowe, sportowe, artystyczne, ekologiczne, Zajęcia i Warsztaty Uniwersyteckie - polubisz szkołę!
  • wdrażanie własnych pomysłów, programy profilaktyczne, inspiracje twórczości artystycznej - uwierzysz w siebie!
  • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, tworzenie ścieżek edukacyjno-rekreacyjnych, udział w konkursach, projektach, wolontariat - nie będziesz się nudził!
  • festyny, zajęcia terapeutyczne, happeningi, wyjazdy do różnych placówek oświatowo-społecznych - poczujesz się potrzebny!
  • współpraca z Ośrodkami Socjoterapeutycznymi, z Uczelniami Wyższymi, Placówkami Oświatowymi w kraju i zagranicą - nauczysz się uczyć!
  • uczestniczenie w Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM (ekologia, ekonomia, duchowość, wolontariat) - "Żyjąc świadomie budujesz przyszłość".


Zrealizujesz swoje marzenia dotyczące dalszej edukacji. Zapraszamy Wszystkich Chętnych na Dzień Otwarty - 3 i 4 kwietnia.

Natalia Ruman

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj