pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 1557

[ZDJĘCIA] Samorząd uczniowski ze szkoły w Górze się szkoli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj

25 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im Janusza Korczaka w Górze wraz z opiekunką odbyli szkolenie "Dobra komunikacja i współpraca kluczem do sukcesu". Spotkanie młodzieży z 80 szkół województwa śląskiego miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach.

Samorząd Uczniowski SPJK w Górze się szkoli - 25.03.2019 · fot. Szkoła Podstawowa w Górze


Uczestnicy wysłuchali wykładu prezydenta Katowic "Katowice miastem sukcesu" inaugurującego zlot i wprowadzającego w tematykę spotkania. Zobaczyli prezentację o komunikacji pani Ewy Kuston z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego "Metis". Zostali zachęceni do udziału w międzynarodowym programie rozwijającym kreatywność myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów, zespołowego działania "Odyssey of the Mind" przez panią Magdalenę Dattę. Wykład dr prawa Grzegorza Frączka zachęcił młodych samorządowców do tworzenia "Szkolnych Klubów Mediacji".

Po części teoretycznej odbyły się warsztaty dla uczniów oraz osobne szkolenie dla nauczycieli - opiekunów. Ogromny projekt, jakim był X Zlot SU, dostarczył nam wielu inspiracji, stworzył okazję do konfrontacji tego, co rozumiemy przez samorządność i jak wygląda ona w szkołach województwa śląskiego. Mogliśmy skonfrontować nasze projekty z działaniami kolegów.

Katarzyna Marcinczyk-Jarek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj