pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 2123

[ZDJĘCIA] Uczniowie z PZS nr 2 na praktykach w Portugalii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Czterotygodniowa praktyka zagraniczna w Portugalii, to dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie nie tylko wyróżnienie i podniesienie kwalifikacji rozpoznawalnych na rynkach europejskich, ale także wyjątkowa przygoda, którą zapamiętają do końca życia.

Reklama

Uczniowie z PZS nr 2 na praktykach w Portugalii - 03.2019 · fot. PZS nr 2


Na początku marca 16 osób z kierunków technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa, którzy pomyślnie przeszli rekrutację oraz kursy przygotowawcze, wyruszyli do Portugalii, by w ramach projektu "Nowe cele, nowe szanse" przez miesiąc doskonalić się w wyuczanym zawodzie.

Partnerem współorganizującym praktyki w tej części Portugalii jest WE ARE LDA, firma od lat współpracująca z PZS nr 2. Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Praktyki odbywają się w hotelach, informacjach i biurach turystycznych, w takich miastach jak: Povoa de Varzim, Esposende i Azurara. Każdy dzień pracy trwa osiem godzin z przerwą na lunch, która jest tutaj świętością.

Portugalia porwała uczniów swoim urokiem od wyjścia z samolotu: roślinność, zieleń trawników oraz kwitnące drzewa i kwiaty. Po zapoznaniu się z okolicą uczniowie dotarli nad wzburzony ocean, gdzie ogromne fale roztrzaskiwały się o skały.

Cała grupa zakwaterowana jest w Hostelu Sardines and Friends znajdującym się w urokliwym Povoa de Varzim, mieście pełnym wąskich uliczek i różnokolorowych kamieniec, pokrytych artystycznymi kaflami azulejos.

Uczniowie z PZS nr 2 na praktykach w Portugalii - 03.2019
Uczniowie z PZS nr 2 na praktykach w Portugalii - 03.2019 · fot. PZS nr 2


Po pracy uczniowie eksplorują okolicę, starają się wykorzystać czas organizując wycieczki po mieście, spacery po plaży oraz przejażdżki rowerowe. Uczą się również języka portugalskiego, poznają klimat i zwyczaje panujące w Portugalii.

W weekendy polscy praktykanci zwiedzają inne części Portugalii. Mieli okazję zobaczyć Porto - drugie co do wielkości miasto w Portugalii położone nad Oceanem Atlantyckim. Brzegi oceanu są pełne surferów, a stare miasto urzeka starymi kamienicami. Znakiem rozpoznawczym Porto jest Ponte Luís I - dwupoziomowy most łączący brzegi rzeki Douro, po której uczniowie z PZS nr 2 pływali łódeczkami.

W kolejnym tygodniu odwiedzili Bragę, jedno z najstarszych miast w Portugalii. Wizyta w tym osobliwym miejscu, to doskonała okazja, żeby zobaczyć z bliska jak żyją zwykli ludzie. Najbardziej znaną atrakcją jest Sanktuarium Bom Jesus do Monte, do którego wiodą słynne zygzakowate białe schody.

Przed stażystami ostatni tydzień pracy i wycieczki do Viana do Castelo i Ponte de Lima. Czas praktyk upłynął intensywnie, owocnie i jak zwykle zbyt szybko. Uczniowie wrócą pełni wspomnień i doświadczenia zawodowego, które potwierdzone będzie poprzez Europass-Mobilność - dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim.

Projekt "Nowe cele, nowe szanse" o numerze 2018-1-PL01-KA102-049433 realizowany jest w ramach akcji 1. - Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+. Wartość dofinansowania projektu wynosi 149 254,00 EUR.

Marlena Kolon

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj