pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 2046

[ZDJĘCIA] Spotkanie z doradcami zawodowymi w PZS nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W czwartek, 14 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi szkół powiatu pszczyńskiego.

Spotkanie z doradcami zawodowymi PZS nr 1 - 14.03.2019 · fot. PZS nr 1


Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wicestarosta Damian Cieszewski, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Mirosława Kulczyk oraz doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy - Izabela Żur oraz Kamil Marzec. Głównym tematem spotkania była kwestia kształcenia zawodowego. Doradcy PUP przedstawili barometr zawodów i wskazali zawody deficytowe na rynku pracy.

Dyrektor PZS nr 1 Teresa Wojtanowicz omówiła najistotniejsze zmiany dotyczące szkolnictwa zawodowego w roku szkolnym 2019/2020 oraz przedstawiła ofertę kształcenia szkół ponadpodstawowych naszego powiatu. Podkreśliła również, jak istotną sprawą jest dostosowanie ofert szkół do potrzeb współczesnego rynku pracy i potrzeb pracodawców.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom PZS nr 1 w Pszczynie w przyszłym roku szkolnym otwiera nowe kierunki kształcenia: magazynier-logistyk z dodatkową umiejętnością obsługi wózka widłowego, technik programista, technik inżynierii sanitarnej z elementami fotowoltaiki oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie z elementami aranżacji wnętrz. Pełna oferta szkoły znajduje się na stronie internetowej: samochodowka.pszczyna.edu.pl

PZS nr 1 w Pszczynie zaprasza również do odwiedzenia szkoły w ramach Dnia Otwartego, który odbędzie się 28 marca w godz. 8.00-13.00.

BM / pless.pl, źródło: PZS nr 1

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj