pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 3291

[ZDJĘCIA] Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

W środę, 13 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju obchodzono Ogólnopolski Dzień Matematyki. Zespół nauczycieli matematyki przygotował z tej okazji cały wachlarz atrakcji, aby pokazać, że matematyką można się doskonale bawić.

Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 13.03.2019 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


Podczas przerw uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności w origami, zagadkach logicznych i grach matematycznych. Jeden z uczniów zaprezentował swoją kolekcję nietypowych kostek Rubika. Obchodom towarzyszyły również dwie wystawy: matematyczno-informatyczna "Cyfra to też bryła" i fotograficzna - "Matematyka w Obiektywie".

Najważniejszymi atrakcjami tego dnia były: konkurs na zapamiętanie największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi oraz drużynowy turniej matematyczny "Dzika matematyka", zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju "4improve". Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła im dyrektor Beata Smolarek.

W tym dniu nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w zabawach i grach matematycznych. Zorganizowano dla nich również konkurs z nagrodami na najciekawszy plakat matematyczny.

Uczniom podobały się wszystkie formy zajęć, w których mogli aktywnie uczestniczyć. Bardzo chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach matematycznych.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj