Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 8 lutego 2019
  • wyświetleń: 1538

Festiwal Języków Obcych w ZSO w Pawłowicach

W ubiegłym tygodniu, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, po raz siódmy odbył się Festiwal Języków Obcych pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice.

Festiwal Języków Obcych w ZSO w Pawłowicach - 02.2019 · fot. UG Pawłowice


Tegoroczny festiwal skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych oraz do uczniów klas ósmych. W festiwalu swój udział zgłosili uczniowie ze szkół w Pawłowicach, Pielgrzymowicach, Suszca. W tegorocznym programie znalazły się warsztaty z mnemotechniki, czyli ćwiczenia pamięci, warsztaty językowo-kulturowe z native speakerem oraz kurs językowo-kulturowy obejmujący trzy języki: angielski, niemiecki i francuski. Na każdych warsztatach uczniowie mogli zdobywać punkty. Po zliczeniu wszystkich punktów wyłoniono trzy szkoły i trzech uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów.

Na koniec festiwalu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spośród szkół pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu, Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach, a trzecie uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach. Wśród uczniów wyróżnionych indywidualnie pierwsze miejsce zajął Bartosz Lala (SP w Suszcu), drugie Jan Chamiuk (SP w Suszcu), natomiast na trzecim miejscu znalazł się Piotr Łomozik (SP 1 Pawłowice).

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.