Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 2165

[ZDJĘCIA] Akcja "STOP bałwanom drogowym" przy szkole w Górze

Policjanci z pszczyńskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Górze kontrolowali kierowców w ramach akcji "STOP bałwanom drogowym". To kolejna już akcja szkolaków z Góry. Wcześniejsze, "Kwiatuszek czy pszczółka" oraz "Jabłko lub cytrynka", odbyły się wiosną. Tym razem w zimowej odsłonie, kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego upominał szary bałwanek, natomiast tym, którzy jechali prawidłowo, dzieci rozdawały białe bałwanki wraz z podziękowaniami za bezpieczną jazdę.

STOP bałwanom drogowym przy szkole w Górze - 02.2019 · fot. KPP Pszczyna


W trakcie wspólnych działań skontrolowano kilkunastu kierowców. Szczęśliwie, nie było wśród nich nietrzeźwych. W kilku przypadkach, gdzie została przekroczona dozwolona prędkość, do policjantów dołączyli pierwszoklasiści składając kierowcom niecodzienną ofertę pouczeń.

Taki niesforny uczestnik ruchu musiał stanąć przed całą klasą uczniów i wytłumaczyć dzieciom powody swojego nagannego zachowania na drodze. Dodatkowo, jako rekompensatę za swoje naganne zachowanie, musiał odczytać treść apelu dopiętego do szarego, smutnego bałwanka, uśmiechnąć się do dzieci i obiecać, że następnym razem będzie stosował się do ograniczenia prędkości, zwłaszcza tych w okolicach szkół. W trakcie przeprowadzonych kontroli, szkolaki doceniły też kierowców jadących zgodnie z przepisami.

Nagrodziły ich własnoręcznie wykonanymi białymi, wesołymi bałwankami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami. Akcję przeprowadzono w pobliżu szkoły, w miejscu, gdzie znajduje się oznaczone przejście dla pieszych, z uwzględnieniem działań profilaktycznych "Bezpieczny PAS(ażer)" i "Bezpieczne Ferie 2019".

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.