Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 28 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2236

[FOTO] Studenci z Nigerii i Kolumbii z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Przez trzy tygodnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie mieli okazję uczyć się języka angielskiego, a także poznać kulturę i ciekawostki wolontariuszy przybyłych z Nigerii i Kolumbii.

Studenci z Nigerii i Kolumbii z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie


- Zajęcia z nowopoznanymi studentami były bardzo interesujące i inspirujące. Bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach. Lekcje były bardzo wesołe, w szczególności gdy uczyliśmy ich różnych zabaw. A spędzanie z nimi wyznaczonych godzinnych przerw to było coś pięknego. Mogliśmy się wykazać swoimi umiejętnościami z języka angielskiego i spędzić z nimi miło czas. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do nas wrócą! - to słowa jednej z uczennic Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pszczynie podsumowujące trzytygodniowy pobyt wolontariuszy organizacji studenckiej AIESEC, którzy przybyli do Polski w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego International Education for Kids.

Goście przybyli do nas z Nigerii (Ahmad - aktualnie studiujący w Budapeszcie) i z Kolumbii (Rober). Wolontariusze już od pierwszych chwil wzbudzili w naszej szkole ogromne zainteresowanie, a przede wszystkim zdobyli sympatię uczniów, jak i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Uczniowie wszystkich klas od II do VIII mieli okazję poznawać kulturę i ciekawostki związane z krajem pochodzenia naszych wolontariuszy, a przede wszystkim mogli się przekonać jak cenną wartością jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. Nie pozostaje nam nic innego jak ponownie zgłosić naszą szkołę do projektu edukacyjnego International Education for Kids, który przyczynia się do wzrostu atrakcyjności zajęć szkolnych dla uczniów, motywuje do nauki języka obcego, a także pobudza kreatywność oraz rozwój umiejętności wspomagających proces przyswajania wiedzy przez uczniów.

Koordynatorkami projektu były panie Monika Mazurczyk i Joanna Kojder oraz pan Arkadiusz Wciślak. Osobą wspierającą jego realizację była dyrektor Beata Hellwig. Ogromne podziękowania należą się całemu Gronu Pedagogicznemu, szczególnie pani Agnieszce Czerneckiej oraz pracownikom niepedagogicznym za zaangażowanie i okazaną pomoc podczas realizacji projektu.

Beata Hellwig

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.