pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3121

Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie ma nowe władze

W poniedziałek, 21 stycznia odbyło się zebranie wyborcze działającego w ramach Oddziału ZNP w Pszczynie Klubu Młodego Nauczyciela.

Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie
Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie · fot. Mirosław Kozik


Podczas zebrania wybrane zostały władze na kadencję 2019-2023 oraz Delegat na konferencję KMN Okręgu Śląskiego. Nowy zarząd przedstawia się następująco:
Przewodniczący zarządu - Mirosław Kozik
Członkowie Zarządu:
  • Magdalena Sojka-Kalicińska
  • Sylwia Tęczar
  • Damian Jabłeka


Delegatem na konferencję został Przewodniczący Zarządu.

Zarząd KMN kierował będzie pracami zgodnie z przyjętym harmonogramem, organizując wiele imprez kulturalnych i rekreacyjnych dla młodych nauczycieli. Do najważniejszych działań zaplanowanych na bieżący rok możemy zaliczyć:

XV Ogólnopolski Zlot Młodych Nauczycieli w Pszczynie

Ta prestiżowa impreza w tym roku odbędzie się naszym mieście. Co roku Zlot przyciąga delegacje młodych nauczycieli z całego kraju. Celem Zlotu jest konsolidacja środowiska młodych pracowników oświaty, wypracowanie wspólnych działań i wniosków oraz możliwość spotkania się ze znanymi ludźmi wspierającymi cele i zadania ZNP oraz wymiana poglądów. W tym roku głównym tematem konferencji będzie rola młodego nauczyciela u progu apogeum reformy oświaty i jej skutków w samorządach.

I Pszczyński Dzień Młodego Nauczyciela

To impreza, która ma na celu wyróżnienie najbardziej aktywnych młodych nauczycieli oraz osoby wspierające działania KMN w Pszczynie. Z tej okazji KMN planuje nadawanie specjalnych odznak oraz wyróżnienia rzeczowe. Chcemy nadać temu dniu bardzo uroczystą formę z występami artystycznymi włącznie.

Otwarcie Wakacji KMN w Brennej

To zaplanowany wyjazd należących do sekcji nauczycieli. W programie przewidujemy między innymi górski przemarsz oraz ognisko i nocleg w góralskiej chacie.

Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie
Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie · fot. Mirosław Kozik


Oprócz imprez kulturalno-rekreacyjnych KMN będzie prowadził również działania zgodne z harmonogramem pracy Oddziału ZNP w Pszczynie, w tym konsolidację środowiska nauczycielskiego, działania zmierzające do poprawy sytuacji finansowej nauczycieli i pracowników oświaty oraz do zwiększenia pozycji i rangi młodego nauczyciela w Powiecie Pszczyńskim i Gminie Pszczyna.

Chcemy zadbać też o edukację i świadomość nauczycieli, dlatego przewidujemy cykle różnorodnych szkoleń, mających za zadanie wspomóc młodych w realizacji ścieżek zawodowych oraz poszukiwaniu nowości dydaktycznych i metodycznych, a także w rozwiązywaniu problemów zawodowych i osobistych.

Mamy nadzieję, że młodzi nauczyciele ze szkół pszczyńskich zainteresują się naszą działalnością i zechcą w niej uczestniczyć. Myślimy, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy śledzić na bieżąco naszą stronę na Facebooku i po prostu do nas dołączyć. Planujemy szereg spotkań nieformalnych, towarzyskich, na których można będzie swobodnie się wypowiadać na nurtujące tematy, proponować wspólne przedsięwzięcia, podpowiadać inne możliwości działań.

Mirosław Kozik

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.