Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 17 stycznia 2019
  • wyświetleń: 671

Pasowanie na czytelnika "W świecie Pirata Rabarbara" w SP we Frydku

W dniach 11 i 12 stycznia uczniowie klas 1a i 1b zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Zajęcia oparte na książce Wojciecha Witkowskiego "Burzliwe dzieje Pirata Rabarbara" polegały na zapoznaniu dzieci z jej treścią oraz składały się z trzech zadań sprawnościowych.

Pasowanie na czytelnika „W świecie Pirata Rabarbara” w SP we Frydku - 11-12.01.2019 · fot. Dagmara Kluczny


Zadania związane były z życiem piratów: pokonanie tunelu (aby pirat mógł odnaleźć skarb), przeprawa przez rzekę po kamieniach (aby pirat mógł poruszać się po wyspie) oraz przenoszenie piłeczki na łyżce (aby pirat mógł sprawnie poruszać się po kołyszącym się pokładzie okrętu). Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły.

Po każdym zadaniu sprawnościowym starsze uczennice czytały jeden rozdział książki o przygodach pirata Rabarbara. Podsumowaniem było wspólne odpowiadanie na pytania oraz wręczenie pamiątkowych dyplomików.

Zajęcia zakończyły się przyrzeczeniem pierwszaków, że będą szanowali wypożyczone książki, a następnie uczniowie wybrali bajeczki i w ten sposób stali się czynnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Dagmara Kluczny

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.