pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 22 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2157

Po co komu te Święta? - świąteczne przedstawienie w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

18 grudnia, jak co roku, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 przygotowali poruszające przedstawienie świąteczne. Tym razem głównym odbyło się ono w Stajniach Książęcych, a tematem poruszonym przez aktorów był bezrefleksyjny sposób przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Po co komu te Święta? - świąteczne przedstawienie w PZS nr 2


Brak ciągłości tradycji, jaką jest wigilijne spotkanie z rodziną, kontemplacja narodzin Jezusa, czy przygotowywanie wieczerzy, prowadzi do nieuchronnego zapomnienia tej tradycji.

Przedstawienie opowiada o egoizmie, o braku kompromisu, szukaniu w życiu jednie wygody. W efekcie czego przed bohaterami wisi widmo samotnie spędzonych Świąt. Tym razem opowieść zaprezentowana przez grupę aktorów-amatorów kończy się pozytywnym przebudzeniem i ostatecznym przewartościowaniem priorytetów.

Organizatorem-reżyserem przedstawienia była nauczycielka PZS nr 2 N. Ruman. Zaangażowane zostały również osoby z placówek i instytucji współpracujących z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2: studenci z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego - Natalia Kidoń, Agata Pokładnik i Agata Płonka; Cezary Waluszko z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie; podopieczni z Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Starej Wsi - Joanna i Krzysztof oraz przedstawiciel Rady Rodziców PZS nr 2 - Mariusz Skaźnik.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj