Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2889

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowicach otwarto salę SI

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym na osiedlu Pawłowice otwarto salę SI.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowicach otwarto salę SI - 12.2018 · fot. UG Pawłowice


Zajęcia z wykorzystaniem metody Integracji Sensorycznej (SI) prowadzone są w formie zabawy. Odbywają się w specjalnie przygotowanej sali wyposażonej w urządzenia do stymulowania systemów: przedsionkowego, proprioceptywnego i dotykowego.

Stosowanie metody SI ma wpływ na wyrównywanie u dzieci deficytów rozwojowych, poprawia funkcjonowanie w tych zakresach, które były do tej pory dla dzieci za trudne. Najważniejszym celem, jaki spełniać ma sala SI to poprawa stanu zdrowia dzieci. Wśród sprzętu, w który wyposażona jest sala znajdują się m.in. helikopter terapeutyczny, huśtawka grzybek i bocianie gniazdo, ruchoma kładka, beczka, trampolina maglownica i stożek - topek wirujący.

Koszt wyposażenia sali wyniósł ok 23 tys. złotych i pochodził z funduszu specjalnego przeznaczonego na realizację zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dla których prowadzone są zajęcia z rewalidacji w ramach integracji sensorycznej.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.