Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2484

Koncert świąteczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach

Boże Narodzenie - to już pora! Na Wigilię, porządki i przygotowania. To też jednak czas na chwilę odpoczynku od gonitwy codziennych spraw, refleksji na Miłością, która w tym magicznym czasie rodzi się w sercu każdego z nas.

Koncert świąteczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach - 12.2018 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł Świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu.
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu.


W tak świątecznym nastroju i adwentowym wyczekiwaniu na Miłość cała społeczność szkolna miała okazję spotkać się na pięknym koncercie zorganizowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej. Wśród obecnych nie zabrakło zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Rodziców - pana A. Maćkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy pana T. Lazarka oraz tłumnie zebranych Rodziców.

Koncert był świetną okazją do zaprezentowania swoich talentów przez dzieci i młodzież szkolną. Spotkanie - tanecznie - otworzyła klasa 2d, następnie mieliśmy okazję posłuchać kolęd i innych utworów związanych z Bożym Narodzeniem. W koncercie świątecznym nie mogłoby zabraknąć występów, które pokazały, że jesteśmy prawdziwymi obywatelami świata. Uczniowie, wiedząc o istnieniu innych kultur i szanując je, zaprezentowali także utwory świąteczne w języku niemieckim oraz angielskim.

Gościnnie podczas koncertu, grając na akordeonie, wystąpili pani K. Hess oraz pan G. Paszek wraz z Kołem Regionalnym.

Całość wystąpienia ubogaciła magiczna dekoracja, pełna świątecznych symboli, ozdób, światełek i lampionów oraz motto spotkania: "Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy w sercu człowieka rodzi się miłość".

Prowadzący koncert złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia, by tegoroczne Święta spędzić bez zmartwień, z barszczem, grzybami i karpiem, z gościem, co niesie szczęście, z gałązkami świerkowymi, co pachną na zdrowie.

Na koniec głos zabrali: pani dyrektor B. Smolarek oraz pan T. Lazarek, dziękując organizatorom i wykonawcom za przygotowanie koncertu i wprowadzenie wszystkich w świąteczny klimat oraz rodzicom za tak liczne przybycie.

Wesoły Świąt!

Monika Major

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.