Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1190

[ZDJĘCIA] Otwarcie Zielonej Pracowni w PZS nr 1 w Pszczynie

14 grudnia uroczyście otwarto pracownię "Z fizyką i chemią w stronę ekologii", czyli nowoczesną szkolną pracownię fizyczno-chemiczno-ekologiczną w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie.

Otwarcie Zielonej Pracowni w PZS nr 1 w Pszczynie - 14.12.2018 · fot. PZS nr 1 w Pszczynie


W otwarciu udział wzięli Starostowie Pszczyńscy: pan Damian Cieszewski i pan Grzegorz Nogły, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska - pani Maria Adamczyk, przyjaciel szkoły pani Beata Ostrowska - właściciel firmy Szlif-Pol, przedstawiciele Rady Rodziców - pani Mirosława Pudełko i pani Barbara Kuś oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

Uroczystości rozpoczęły się na auli szkolnej, gdzie młodzież przedstawiła ciekawą prezentację działań ekologicznych podejmowanych przez PZS nr 1 w Pszczynie. O oprawę muzyczną zadbała młodzież pod kierunkiem pani Edyty Wrony. Całość uświetnił wykład pana dr hab. Zdzisława Adamczyka, profesora nadzwyczajnego w Politechnice Śląskiej w Gliwicach nt. "Roli badań geochemicznych w ekologii". Wystrój auli przygotowała młodzież pod czujnym okiem pani Józefy Waliczek.

Kolejnym punktem uroczystości było otwarcie pracowni, połączone z pokazowym doświadczeniem przygotowanym przez młodzież klasy IV BT oraz pana Mariusza Miklasa.

Pracownia "Z fizyką i chemią w stronę ekologii" w PZS nr 1 w Pszczynie powstała dzięki dotacji otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu "Zielona pracownia". Zadanie polegało na utworzeniu nowoczesnej szkolnej pracowni fizyczno-chemiczno-ekologicznej poprzez modernizację umeblowania i wyposażenia w innowacyjne zaplecze techniczne. Uzyskane z Funduszu środki pozwoliły nie tylko na odnowienie pomieszczenia, ale również na wyposażenie klasy w nowe meble, sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.

Całość wyposażenia pracowni jest nie tylko niezbędna w nauczaniu fizyki i chemii, ale także pozwala budować świadomość znaczenia tych dziedzin nauk w zagadnieniach związanych z ekologią.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.