pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1621

Dziś decydujemy jak będzie wyglądać przyszłość - strajk w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W trosce o postępujące zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie powietrza w naszym regionie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie razem z kampanią społeczną Nie Dokarmiaj Smoga przyłączyli się do strajku dla klimatu młodej Szwedki Grety Thunberg.

Dziś decydujemy jak będzie wyglądać przyszłość - strajk w PZS nr 2


Strajk odbywający się w piątek 14 grudnia przyjął formę gry QR Code Hunting. Każdy uczeń mógł uczestniczyć w tej grze po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji do czytania kodów QR.

Na ścianach korytarzy znajdowały się informacje na temat przyczyn i skutków smogu. W różnych częściach szkoły wisiały plansze z kodami QR z pytaniami. Poprawne odpowiedzi uczniowie wrzucali do niebieskich pudeł z logo Nie Dokarmiaj Smoga. Po zweryfikowaniu poprawności odpowiedzi rozlosowane zostały nagrody.

Greta Thunberg - 15-letnia Szwedka, to jedna z najchętniej słuchanych osób na szczycie klimatycznym w Katowicach. Dziewczyna, w każdy piątek przed szwedzkim parlamentem apeluje do polityków o konkretne działania na rzecz środowiska naturalnego.

Marlena Kolon, źródło: PZS nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj