Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 6 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2675

XV Dyktando Rodzinne w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach

"Z ortografią jest trochę jak ze skokami... Można być doskonałym, a przy złym wietrze wylądować sporo przed linią końcową" słowa profesora Jana Malickiego przyświecały tegorocznej XIV edycji Gminnego Dyktanda Rodzinnego o Tytuł "Bezbłędnej Rodziny".

XV Dyktando Rodzinne w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


W tym roku miało ono wyjątkowy charakter, ponieważ dotyczyło obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji tekst dyktanda związany był z historią Polski. Patronat nad wydarzeniem objęło Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego z Katowic, a tekst dyktanda przygotowała pani profesor Danuta Krzyżyk z Uniwersytetu Śląskiego.

To swoiste święto języka polskiego zgromadziło wielu uczniów SP1 wraz z rodzinami. W tym roku w szranki stanęło 15 rodzin. Wszyscy uczniowie szkoły zostali obdarowani prezentami i dyplomami za udział. Tytuł "Bezbłędnej Rodziny" zdobyły dwie rodziny: rodzina Jankowskich w składzie Szymon Jankowski, Anna Jankowska i Piotr Jankowski oraz rodzina Gawlaków w składzie: Wojciech Gawlak, Marzena Gawlak i Katarzyna Gawlak. II miejsce zajęła rodzina Włodków w składzie Marta Włodek oraz Adriana Włodek.

Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez wójt Gabrielę Plachę oraz przez Przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju Adama Maćkowskiego.

Serdecznie dziękujemy firmom i osobom prywatnym za pomoc w organizacji konkursu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Bardzo się cieszymy, że w tym roku szkolnym dopisała frekwencja, jest to dla nas niezwykła przyjemność, że Gminne Dyktando Rodzinne stało się znakiem firmowym kultury językowej w Goczałkowicach. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję dyktanda w przyszłym roku.

Marcin Baster

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.