Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 16 listopada 2018
  • wyświetleń: 992

"Listy do przyszłości" w kapsule czasu na Wawelu

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zrealizowano wiele różnych projektów, ale konkurs "Listy do przyszłości" miał szczególny charakter, a gala laureatów wyjątkową oprawę.

„Listy do przyszłości” w kapsule czasu na Wawelu - 11.2018


W środę 7 listopada na dziedzińcu zamku na Wawelu w Krakowie zgromadził się tłum gości i laureatów konkursu, oczekując na rozpoczęcie wyjątkowej uroczystości - złożenia kapsuły czasu, do której włożono listy do przyszłości, zdjęcia rodzinne laureatów konkursu, dzisiejsze gazety i monety będące aktualnie w obiegu. Wśród zgromadzonych osobistości pojawił się m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik, dyrektor Zamku Królewskiego prof. Jan Ostrowski oraz prezes spółki Tauron - sponsora nagród.
Czuliśmy się wspaniale w towarzystwie Pani Dyrektor Beaty Smolarek, naszej wychowawczyni oraz rodziców, reprezentując Goczałkowice-Zdrój. Dopisała nam piękna pogoda, która tworzyła dodatkową cudowną oprawę tego historycznego wydarzenia i pozytywnie wpływała na atmosferę na wawelskim wzgórzu. Każdy z laureatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz wybraną przez siebie nagrodę: drona, kamerę lub zestaw książek.

Jury wyłoniło 100 najlepszych prac, w tym nasze listy. Zostały wybrane spośród 12 tysięcy innych listów i fakt ten stanowi dla nas największą satysfakcję. Rywalizacja była ogromna, dlatego jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem z tak licznego grona uczestników konkursu.

Uroczystość złożenia kapsuły czasu z listami i fotografiami została odnotowana w archiwach wawelskich. Podano również współrzędne miejsca, w którym została ona umieszczona (na głębokości 120 cm, czyli poza strefą zamarzania gruntu, by zapewnić jej bezpieczne warunki) i prośbę, by otworzyć ją za sto lat.
To wspaniałe uczucie móc uczestniczyć w takim wydarzeniu i ujrzeć owoce swojej pracy. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spełniania marzeń i realizacji swoich życiowych celów.
Nie bójcie się marzyć i uwierzcie w swoje możliwości.

Aleksandra Jakubiec i Tymoteusz Młodzik

Poniżej zamieszczamy odnośniki do stron internetowych z materiałami prasowymi na temat złożenia kapsuły czasu z listami do przyszłości na Wawelu.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.