Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 6 listopada 2018
  • 14 listopada 2018
  • wyświetleń: 1841

XVII Gminne Dyktando im. Heleny Brzozowskiej w Pawłowicach

W Osiedlu Pawłowice sobotnie popołudnie upłynęło na ortograficznych zmaganiach. Swoich sił próbowali młodsi i starsi. Dla uczestników impreza była formą rodzinnej zabawy, w której uczestniczyło nawet kilku reprezentantów jednej rodziny.

Mistrz Ortografii 2018 wybrany
Mistrz Ortografii 2018 wybrany · fot. UG Pawłowice


W sobotę, 10 listopada, w Osiedlowym Domu Kultury w Osiedlu Pawłowice po raz siedemnasty odbyła się walka o tytuł Mistrza Ortografii 2018. Chęć udziału w imprezie zgłosiło ponad sto osób. Znamienne jest to, że w zabawie uczestniczą całe rodziny, rodzice z dziećmi, rodzeństwo, a nawet dziadkowie z wnukami.

Tegoroczny tekst pt. "Kobiety Niepodległej" nawiązywał do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (tekst w do pobania) . Podkreślona została w nim znacząca rola kobiet w procesie tworzenia niepodległego państwa Polskiego. Autorką tekstu była Monika Klyszcz-Kaczmarek, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. W przerwie, podczas oceny prac, uczestnicy dyktanda otrzymali pamiątkowe dyplomy. W tym czasie zebrani mieli również okazję wysłuchać prezentacji Młodzieżowej Rady Gminy, która przedstawiła rolę rady oraz jej członków.

Wyniki XVII Gminnego Dyktanda im. Heleny Brzozowskiej

W grupie starszej (osoby urodzone w 2002 r. i latach wcześniejszych)
  • I miejsce - Mateusz Konieczny, który tym samym wygrał tytuł Mistrza Ortografii 2018 oraz laptop,
  • II miejsce - Klaudia Ziaja,
  • III miejsce - Wanda Podruczna oraz Oliwia Juroszek


W grupie młodszej (osoby urodzone w 2003 r. i latach następnych)
  • I miejsce - Zuzanna Król
  • II miejsce -Szymon Juroszek
  • III miejsce - Filip Białas


Startujące rodziny otrzymały upominki od gminy Pawłowice. Natomiast nagrodzeni otrzymali talony prezentowe do sklepów Empik, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury. Główna nagroda, czyli laptop został ufundowany przez firmę SOTM Sp. z o.o., tegorocznego zdobywcy Medalu Wojana.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.