pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 28 października 2018
  • 20 listopada 2018
  • wyświetleń: 2927

Eksperymenty, nauka i dużo radości - Naukobus w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

18 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik 5 i 6 listopada pojawiło się w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

Naukobus w Pielgrzymowicach - 5-6.11.2018 · fot. Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach


Samodzielne eksperymentowanie pozwoliło obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji - siadając na wirującym krześle, można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też było m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także "Poradnik młodego naukowca" - propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Na wystawie oprócz uczniów szkoły i ich rodziców goszczono również przedszkolaków z GP w Pielgrzymowicach oraz uczniów z ZSP w Golasowicach, ZSO w Pawłowicach oraz SP w Warszowicach.
Jednak wystawa była ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogli ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni mieszkańcy Pielgrzymowic i okolicy.

Wizycie Naukobusa towarzyszyły również inne atrakcje jak na przykład pokaz maszyn wielkogabarytowych dla uczniów klas I - IV, wystawa modeli Układów Słonecznych, form terenu wykonanych z masy solnej, konkurs plastyczny "Drzwi do Świata Nauki", czy rozmowa gimnazjalistów z zespołem CanIntoSpace z Zielonej Góry.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania "Naukobus", które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą "Nauka dla Ciebie".

new, BM / pless.pl
źródło: Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj