pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 24 października 2018
  • wyświetleń: 2315

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

W miniony piątek, 12 października w murach Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Miedźnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie zgromadziło dyrektorów szkół, nauczycieli i pracowników oświaty oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski, dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej Marzena Mandla oraz przewodniczący Rady Gminy Stanisław Lubański.

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miedźnej - 12.10.2018 · fot. ZSP w Miedźnej


Część oficjalną rozpoczął wójt gminy Bogdan Taranowski, który podziękował wszystkim za ogromny wkład w podnoszenie jakości edukacji, życzył zebranym wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej i satysfakcji z osiągnięć uczniów. Podkreślił rolę samorządu, który przyczynia się do sprawnego funkcjonowania placówek oświatowych w gminie, w czasie przemian w edukacji.

W trakcie uroczystości wójt wręczył nagrody przyznane nauczycielom i pracownikom oświaty, doceniając tym samym ich szczególne osiągnięcia i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków pedagogicznych, wychowawczych, pracowniczych. Pięciu pedagogów otrzymało Nagrody Wójta Gminy Miedźna, a kilkudziesięciu nagrody dyrektora szkoły.

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miedźnej - 12.10.2018
Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miedźnej - 12.10.2018 · fot. ZSP w Miedźnej


Część oficjalna okraszona została występami dzieci, które dały wspaniały pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Program artystyczny pod wspólnym hasłem "Na śląską nutę..." przygotowali nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Tematem przewodnim uroczystości był Śląsk i jego bogactwo kulturowe. Wśród prezentujących się artystów byli laureaci konkursów gminnych i powiatowych, którzy sięgnęli do korzeni i ubarwili swe występy śląską gwarą - językiem, który na terenie Miedźnej jest wciąż żywy.

Uczniowie, począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkoły podstawowej na gimnazjalistach kończąc, zaprezentowali bogaty program artystyczny. Prowadzący powitali zebranych po śląsku. Następnie najmłodsi aktorzy przedstawili scenkę gwarową na temat przygotowań do domowej uroczystości - gościny. Tancerze i śpiewacy z klasy III zaprezentowali wiązankę piosenek ludowych wraz z tańcem. Reprezentanci najstarszych klas oraz absolwenci wystąpili z recytacją. Zaprezentowali scenkę na temat obrzędów i zwyczajów weselnych. Kończąc uroczystość zaprosili wszystkich zebranych na poczęstunek tradycyjnym kołoczem śląskim.

Zofia Kempka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj