pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 16 października 2018
  • wyświetleń: 3034

Powiatowy Zespół Szkół nr 2: Nasz dobry znajomy Erasmus+

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Na bazie wieloletniego partnerstwa międzynarodowych placówek oświatowych we wrześniu Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie gościł praktykantów z Czech i Słowacji

Reklama

Nasz dobry znajomy Erasmus+


Erasmus+ to program na rzecz współpracy ze szkołami i organizacjami w celu poprawy standardów i jakości nauczania oraz uczenia się. To dzięki finansowaniu z tego programu grupa młodzieży z kierunku kucharz-kelner uczących się w Gymnázium a Střední odborná škola w Podbořanach (Republika Czeska) w ramach projektu "Po stopách polské gastronomie a cestovního ruchu" (2017-1-CZ01-KA116-034592) odbyła dwutygodniową praktykę w pszczyńskich lokalach gastronomicznych - restauracji Patio Con Gusto i Pizzy Tager oraz Karczmie Kuban w Goczałkowicach-Zdroju.

Uczniowie ze Stredná odborná škola polytechnick Zlaté Moravce (Słowacja), również korzystający z programu Erasmus+, z kierunku technik agroturystyki realizujący projekt "Stáž podnikateľov pre rozvoj vidieka v Poľsku" (2017-1-SK 01-KA102-035088) spędzili w Polsce trzy tygodnie, gdzie pracując m.in. w Ogrodnictwie Szot w Łące, Gospodarstwie rolno-szkółkarskim Kapias w Goczałkowicach-Zdroju oraz w części hotelowej Karczmy Kuban, również w Goczałkowicach, doskonalili się w wyuczanym zawodzie.

Łączą nas wspólne cele

- Współdziałanie szkół z różnych krajów umożliwia uczniom przede wszystkim wyjazdy na praktyki zagraniczne, podczas których młodzi ludzie zwiększają zakres swoich kompetencji zawodowych - powiedział dyrektor PZS nr 2, Piotr Cygan. I dodał - Jest to również doskonała okazja do przełamywania nie tylko bariery językowej, ale także uprzedzeń i stereotypów. Międzynarodowe wyjazdy uczą otwartości i tolerancji, której zjednoczonej Europie z pewnością brakuje.

- Młodzież ze Słowacji i Republiki Czeskiej przebywała w internacie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2. Podczas trwania każdego stażu placówka organizuje praktyki w lokalnych przedsiębiorstwach oraz planuje czas wolny zagranicznych gości - program kulturowy, spotkania integracyjne. Kolejne grupy praktykantów odwiedzających Pszczynę, wracają do swoich domów zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, co daje mi satysfakcję z tego, co robimy - pochwalił się Piotr Cygan. - PZS2 niezmiennie się rozwija, mamy nowe pomysły na kolejne projekty. Dziękujemy wszystkim pracodawcom, którzy chętnie angażują się w podobne przedsięwzięcia - podsumował dyrektor.

Nasz dobry znajomy Erasmus+
fot. PZS nr 2

Marlena Kolon

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj