pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 16 października 2018
  • wyświetleń: 1365

Granice możliwości są tam, gdzie je sami postawimy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Od początku września w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie realizowany jest kolejny projekt finansowany ze środków unijnych pt. "Nowe cele, nowe szanse". Tym razem na zagraniczną praktykę wyjedzie 56 uczniów. O tym, dlaczego warto walczyć o dofinansowania powie Piotr Cygan, dyrektor szkoły

Granice możliwości są tam, gdzie je sami postawimy
Granice możliwości są tam, gdzie je sami postawimy · fot. PZS nr 2


Możliwość składania wniosków i pozyskania dotacji ma każda placówka oświatowa. Trzeba jednak mieć przede wszystkim dobre chęci, trafiony pomysł i odrobinę szczęścia, żeby otrzymać dofinansowanie.

Z - jak Zmiana

Piotr Cygan, od 8 lat dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 (PZS2), ma za sobą szereg zrealizowanych projektów unijnych. Od 2010 r. z możliwości wyjazdu za granicę skorzystało ponad 350 osób uczących się i pracujących w szkole. - Główną ideą skłaniającą nas do składania wniosków o dofinansowanie jest niesłabnąca potrzeba zmiany i doskonalenia oferowanego kształcenia obecnym i przyszłym uczniom - mówi szef PZS2.

P - jak Praktyka

Kluczem do sukcesu w znalezieniu satysfakcjonującego zajęcia przez absolwentów jest nie tylko solidna edukacja, ale przede wszystkim praktyka zawodowa. Uczniowie technikum odbywają obowiązkowe praktyki w każdym roku nauki. - Dzięki projektom unijnym w PZS2 realizujemy staże zagraniczne, podczas których młodzież może sprawdzić swoją wiedzę w międzynarodowych przedsiębiorstwach oraz zdobyć kwalifikacje rozpoznawalne na europejskich rynkach pracy - komentuje Piotr Cygan.

P - jak Projekt

"Nowe cele, nowe szanse", to dwuletni projekt realizowany z programu Erasmus+. Jego wartość wynosi 149 254,00 EUR. Wsparciem zostanie objętych 56 uczniów z kierunków technik informatyk, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież wyjedzie na miesięczny staż do takich krajów jak Portugalia, Niemcy, czy Republika Czeska.

Obecnie zakończyła się rekrutacja grupy z technikum hotelarstwa i obsługi turystycznej oraz z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wyjazd planowany jest na marzec 2019. Organizacjami partnerskimi od lat współpracującymi z PZS2 zagranicą są: WE ARE Associação EUROMOB w Portugalii, VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH w Niemczech oraz Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany, příspěvková organizace w Czechach.

W - jak Wyzwania

- Miesięczna praktyka zagranicą, to dla młodych osób z pewnością wyzwanie. Decyzja o wyjeździe obliguje do przełamywania własnych obaw i słabości. Jednak, jak przekonało się już wielu, przyjazne i otwarte otoczenie wśród pracodawców i pracowników organizacji partnerskich szybko przekuwa strach w wielką szansę na pogłębienie swoich zainteresowań i zwyczajne poznanie świata - podsumowuje dyrektor szkoły.

"Nowe cele, nowe szanse" nr 2018-1-PL01-KA102-049433 realizowany w ramach akcji 1. - Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+

Granice możliwości są tam, gdzie je sami postawimy
fot. PZS2

Marlena Kolon

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj