pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 9 października 2018
  • wyświetleń: 1767

Dzien Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj

W związku z udziałem klas I-II w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" Szkoła Podstawowa we Frydku zorganizowała 27 września Dzień Głośnego Czytania.

Dzien Głośnego Czytania w Szkole podstawowej im. Stanisława hadyny we Frydku
Dzien Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku · fot. Aneta pełka


Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie fragmentów książki R. Piątkowskiej pt. "Gang słodziaków" przez zaproszonych gości i nauczycieli, którzy wcielili się w role bobra Borysa, żaby Żanety oraz ich leśnych przyjaciół. Mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych historii i poznać przygody literackich bohaterów.

Był to wspaniały dzień dla wszystkich, którzy kochają książki oraz dla tych, którzy dopiero uczą się je kochać. Naszym uczniom chwile spędzone podczas czytania tak bardzo się spodobały, że postanowiliśmy kontynuować takie spotkania w klasach I i II podczas kolejnych miesięcy roku szkolnego.

Mamy nadzieję, że głośne czytanie stanie się pasją naszych uczniów, ponieważ czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Dlatego apeluję do Rodziców, czytajmy naszym dzieciom przez 20 minut dziennie - CODZIENNIE!

Aneta Pełka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj