pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 1231

I Festiwal Nauki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj

Nauka jest wartością, której nie można przecenić. Z inicjatywy osób związanych z Oświatą w gminie Miedźna - dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników samorządowych - 22 września zorganizowaliśmy w naszej szkole I Festiwal Nauki.

Uroczystość ta stała się okazją, by docenić uczniów, którzy już dawno odkryli, że warto się uczyć. Wójt gminy - pan Bogdan Taranowski wyróżnił i nagrodził laureatów oraz finalistów prestiżowych konkursów przedmiotowych, gratulując im, ich rodzicom oraz opiekunom wyjątkowych osiągnięć.

W naszej gminie szkoły zawsze prezentowały bardzo wysoki poziom - każda placówka chętnie brała udział w ciekawych projektach i wprowadzała innowacje oraz nowatorskie rozwiązania. Stąd właśnie zrodził się pomysł zaprezentowania naszych inicjatyw i umiejętności na I Festiwalu Nauki.

Nauczyciele wszystkich szkół z terenu gminy Miedźna przygotowali fascynującą podróż w świat nauki i zaprosili do niej naszych uczniów. Poprzez zabawę i doświadczenia postanowiliśmy przybliżyć wychowankom meandry wiedzy. Mogli oni zagłębić się w cyberprzestrzeń, poznając tajniki programowania off-line oraz kodowanie podczas zajęć z robotami. Nauczyciele języków obcych przygotowali memory, łamańce językowe, mini teatr w języku angielskim oraz lekcję denglish - w praktyczny sposób ucząc starszych i młodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia fizyczne i eksperymenty chemiczne, podczas których uczniowie próbowali m.in. odpowiedzieć na pytanie: Co drzemie w dżemie? czy robić pastę dla słonia.

Nauczyciele matematyki przekonywali, że nie taka matematyka straszna, jak ją malują. Były zatem quizy, trening logicznego myślenia, zabawa z Angry Birds, zagadki związane z obchodzonym 28 września Światowym dniem tabliczki Mnożenia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, gry i zabawy sportowe, tory przeszkód oraz malowanie twarzy. Uczniowie mieli możliwość przeżycia niecodziennej lekcji astronomii dzięki mobilnemu planetarium Bajkonur, śledząc ruch nieba zarówno w nocy, jak i w dzień. Obserwacje Kosmosu były bez wątpienia najbardziej atrakcyjną formą zajęć dla młodych umysłów. Uczestnicy festiwalu mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku dzięki drużynie harcerskiej z Góry. Nie zabrakło także warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej - uczniowie w praktyczny sposób uczyli się reagować w sytuacji zagrożenia życia. Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę przyrodniczą - Osobliwości Ziemi oraz efekty projektu fotograficznego.

Podczas I Festiwali Nauki budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli tętnił życiem. Mamy nadzieję, że zainicjowana przez nas impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń gminy. Uczenie się to jedna z najważniejszych kompetencji nabywanych przez całe życie, a nauka pojmowana jako uczenie się właśnie, jest jedną z tych wartości, którą powinniśmy promować wspólnie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj