Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 30 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 776

Nowe Projekty Erasmus+ w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach

Kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy unijnych na koncie gilowickiego liceum! Przez kolejne 2 lata szkoła będzie realizowała 2 projekty Erasmus+ o łącznym budżecie sięgającym 65 tysięcy euro.

Pierwszy z projektów, którego głównym koordynatorem jest LO w Gilowicach, zatytułowany jest "Hand to hand with CLIL" i zakłada współpracę 6 szkół z następujących krajów: Włochy (Sycylia), Słowenia, Rumunia, Bułgaria, Węgry i Polska. Głównym założeniem projektu jest wspólne wdrażanie elementów nauczania dwujęzycznego, w szczególności na lekcjach matematyki i przedmiotów ścisłych.

Drugi projekt, "Educating Innovative and Creative European Citizens", ma na celu wykorzystanie narzędzi on-line do poznawania europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz instytucji unijnych. W tym projekcie koordynatorem jest szkoła z Austrii a partnerami szkoły z: Niemiec, Słowenii, Włoch (Sycylia), Czech i Polski.

Oba projekty pozwolą uczniom i nauczycielom na udział w spotkaniach projektowych, które w obu projektach zaplanowano w każdym z krajów partnerskich. Udział w projektach umożliwi uczniom doskonalenie umiejętności językowych (w obu przypadkach językiem komunikacji w projekcie jest język angielski), interpersonalnych i poznawczych, wzbogaci ich wiedzę oraz poszerzy horyzonty. Możliwość współpracy z kolegami z krajów partnerskich urozmaici tradycyjne lekcje i zmotywuje uczniów do nauki.

Joanna Kocioła

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.