Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 31 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3583

[ZDJĘCIA] Powiatowe szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

W ostatnich miesiącach w powiatowych placówkach oświatowych prowadzone były kolejne prace, mające na celu poprawienie komfortu nauki.

Wyremontowana klatka schodowa w PZS nr 1 - 08.2018 · fot. Powiat


W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 trwał m.in. remont w budynku przy ul. Poniatowskiego. W trakcie wakacji klatka schodowa i korytarze zostały gruntownie odmalowane, drzwi do klas wymienione, a schody wyremontowane. Dokonano również renowacji posadzek, a przy ścianach pojawiły się nowe gabloty. Gruntownego malowanie doczekały się także korytarze i klatka schodowa budynku znajdującego się przy ul. Kopernika. Powiat przeznaczył na ten cel ponad 140 tys. zł.

Z kolei w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pszczynie ruszyły już prace związane z wymianą starych kotłów centralnego ogrzewania. Te stare wymienione zostaną na gazowe kotły kondensacyjne nowej generacji, które będą bardziej ekonomiczne i pozwolą zmniejszyć zużycie gazu w sezonie grzewczym. Na realizację tego zadania powiat przeznaczył niemal 220 tys. zł.

Warto też przypomnieć, że w powiatowych zawodówkach uczniowie już od kilku miesięcy mogą uczyć się w dziewięciu nowych pracowniach do nauki zawodu, które powiat pszczyński uruchomił za niemal 2,8 mln zł. Więcej o tej inwestycji można przeczytać tutaj: www.powiat.pszczyna.pl/wiadomosci/5394-w-super-pracowniach-ksztalcimy-super-zawodowcow

- Do naszych szkół zapisało się już niemal 600 nowych uczniów. Niesłabnącym zainteresowaniem od lat cieszą się kierunki zawodowe, takie jak mechanik pojazdów samochodowych czy ślusarz, które oferuje nasza "Samochodówka", a także technik żywienia czy technik informatyk, w których można się kształcić w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Jak co roku prawie pełne klasy ma również "Chrobry". Tutaj naukę od września chce podjąć prawie 170 nowych uczniów. Mamy świadomość, jak istotne w rozwoju młodego człowieka i jego późniejszej efektywności w pracy są wiedza i umiejętności, jakie wyniesie ze szkoły. Dlatego też sukcesywnie ulepszamy warunki nauki w naszych placówkach. Jak widać, przekłada się to na zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.