Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 16 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4112

Yamaha poszerza współpracę z pszczyńską "Samochodówką"

Motocyklowy gigant precyzyjnie wybiera do współpracy szkoły kształcące mechaników motocyklowych. W Pszczynie dyrektor Yamaha Polska zawarł nowe porozumienia o współpracy z placówkami, dzięki czemu uczniowie otrzymają jeszcze większe wsparcie.

Yamaha - podpisanie umowy · fot. Powiat


W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie dyrektor Yamaha Polska, Piotr Piszcz podpisał nowe umowy patronackie ze wszystkimi czterema polskimi szkołami, z którymi firma zawarła umowy patronackie: Zespołem Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie, Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie, Zespołem Szkół Samochodowych w Bydgoszczy oraz Powiatowym Zespołem Szkół nr 1 w Pszczynie. Nasza szkoła została wyróżniona w sposób szczególny, bo to właśnie ją Yamaha wybrała na gospodarza tego wydarzenia.

- To dla nas zaszczyt, że możemy gościć partnerów firmy, która ma markę ogólnoświatową. Nic tak nie daje nadziei na przyszłość, jak dobre relacje z ludźmi i za to chcę podziękować. Liczę, że uczniowie skorzystają z tej szansy - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Piotr Piszcz, dyrektor Yamaha Polska podkreśla, że wziął sobie za cel stworzenie współpracy pomiędzy szkołami, którym firma patronuje. - Nie nawiązujemy współpracy z każdą szkołą, która się do nas zgłosi. Wybieramy tylko te placówki, które chcą aktywnie współdziałać, by obie strony miały z tego korzyści. Dzięki temu uczniowie poszerzają doświadczenia i osiągają dobre wyniki, a my pozyskujemy świetnych specjalistów - mechaników, doradców serwisowych, którzy być może pojadą do Japonii i będą konstruować motocykle - mówił Piotr Piszcz.

Yamaha
Yamaha poszerza współpracę z "Samochodówką" · fot. Powiat


Podpisanie nowych umów patronackich przyczyni się do poszerzenia dotychczasowej współpracy tej znanej na całym świecie motocyklowej marki z placówkami. Od tej pory wszyscy uczniowie, którzy skończą naukę w klasie patronackiej, razem ze świadectwem szkolnym otrzymają certyfikat pracownika Yamahy. Do tego będą mogli odbywać pozaszkolne praktyki w autoryzowanych serwisach Yamahy oraz brać udział w szkoleniach on-line, w których uczestniczą mechanicy Yamahy z całej Europy. Do pszczyńskiej szkoły firma przekazała do diagnozowania motocykl Yamaha XMAX.

Z poszerzenia współpracy cieszy się Teresa Wojtanowicz, dyrektor pszczyńskiej "Samochodówki". - Młodzi ludzie idąc w świat nie muszą zdobywać kolejnych uprawnień na dużej ilości kursów, które nie są za darmo. Teraz otrzymają je razem ze świadectwem szkolnym - mówi Teresa Wojtanowicz.

Warto podkreślić, że uczniowie objęci patronatem już teraz współpracują z serwisami Yamahy w Bielsku-Białej i Katowicach i mają gwarancję zatrudnienia po skończeniu szkoły.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.